Szanfauer szefem zespołu Alpine w Formule 1

Zespół Alpine potwierdził, że były szef Astona Martina Otmar Szafnauer stanie na czele francuskiej ekipy w Formule 1 w ramach restrukturyzacji czołowych stanowisk stajni.

W oświadczeniu nie poinformowano, kiedy konkretnie Szafnauer rozpocznie swoją pracę, jednak uważa się, że nastąpi to już na starcie sezonu F1 w Bahrajnie. Obok Szafnauera pracować będzie Bruno Famin, który po odejściu z szeregów FIA został mianowany dyrektorem wykonawczym działu silnikowego w fabryce Renault – Viry-Châtillon.

Wcześniej Alpine eksperymentowało nieco z czołowymi stanowiskami kierowniczymi, lecz teraz wraca do bardziej tradycyjnego formatu, z szefem zespołu na czele. Dotychczasowy dyrektor wyścigowy, Davide Brivio, zostanie przesunięty do roli dyrektora ds. projektów ekspansji wyścigowej oraz będzie nadzorował program rozwoju młodych kierowców, jak również przyjrzy się udziale Alpine w innych seriach wyścigowych.

CEO Alpine, Laurent Rossi powiedział, że dołączenie Szafnauera oraz Famina będzie impulsem, którego potrzebuje zespół w walce o zwycięstwa i tytuły w nadchodzącej erze Formuły 1.

„Dzięki dołączeniu Otmara i Bruno, przechodzimy na nowy poziom w 2022 roku” – powiedział Rossi. „Otmar wniesie swoje wyjątkowe doświadczenie w sportach motorowych i bezkompromisowe pragnienie zwycięstwa. Natomiast sprawdzone osiągnięcia Bruno w opracowaniu technologii, które dają sukces w wyścigach i które są później przenoszone do samochodów drogowych, są krytyczne dla naszego projektu jako zespołu sportowego i jako marki”.

„W ciągu ostatniego roku zauważyłem talent Davide do identyfikowania tego, co najlepsze w ludziach oraz do sprawiania, by osiągali jak najlepsze wyniki. Cieszę się, że będę mógł wykorzystać tę unikalną umiejętność we wszystkich istniejących i nowych działaniach Alpine, które dopiero zaczynamy odkrywać. Nasi zawodnicy jest kompletny i gotowy, aby sprawić, że zespół przybliży się realizacji celów w 2022 roku”.

Szafnauer to doświadczony już szef zespołu, który wcześniej stał na czele Force India/Racing Point/Aston Martin, a na swoim koncie ma między innymi zwycięstwo w Grand Prix Sakhiru 2020. Amerykanin uważa, że Alpine ma wszystkie potrzebne narzędzia, aby walczyć na cele stawki.

„Jestem podekscytowany dołączeniem do BWT Alpine F1 Team i gotowy do podjęcia pracy ze wszystkimi, aby zrealizować nasze wyzwanie: sprawić, by zespół dołączył do walki o mistrzostwo w ciągu najbliższych 100 wyścigów. Moja uwaga jest skupiona na przygotowaniach do rozpoczęcia sezonu w Bahrajnie. Jako jeden z trzech producentów samochodów zaangażowanych w Formułę 1, Alpine jest w pełni przygotowane, aby zrealizować swoje ambicje. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć tę podróż!”.

Z kolei Famin, który wcześniej był zastępcą sekretarza generalnego ds. sportu w FIA, w przeszłości kierował działem technicznym Peugeot w programie Le Mans. Teraz zostanie dyrektorem wykonawczym Alpine Racing.

„Wspaniale jest wrócić do rywalizacji, a jeszcze wspanialej jest dołączyć do Alpine, które posiada ogromne ambicje i wyjątkowe możliwości inżynieryjne. Viry-Châtillon jest jedną z najwspanialszych fabryk, jakie można sobie wymarzyć. Nie mogę się doczekać, aby dołączyć do tych wspaniałych talentów i blisko współpracować z zespołami w Enstone, Dieppe, Les Ulis i Boulogne-Billancourt”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alpine

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze