Piastri rezerwowym kierowcą Alpine

20-letni Oscar Piastri został członkiem Akademii Renault w 2020 roku. Po wygraniu Europejskiego Pucharu Renault w roku 2019, trafił do Formuły 3, gdzie zdobył mistrzostwo w swoim debiutanckim sezonie. Aktualnie jeździ w Formule 2 dla zespołu Prema Racing, gdzie prowadzi w klasyfikacji generalnej kierowców. Dotychczas w F2 siedem razy stawał na podium, z czego trzy razy na najwyższym jego stopniu.

„Jestem bardzo podekscytowany, że dołączam do zespołu Alpine jako kierowca rezerwowy. Liczę na to, że będę zaangażowany w pracę z zespołem oraz że uda mi się wspomóc drużynę w drodze do sukcesu. Rola kierowcy rezerwowego jest ważnym krokiem do osiągniecia mojego celu, jakim jest fotel wyścigowy w 2023 roku” – mówił Piastri.

Zawodnik będzie bardzo blisko współpracował z kierowcami zespołu – Estebanem Oconem i Fernando Alonso. Dyrektor generalny Alpine, Laurent Rossi, mówił o młodym kierowcy: „Nie da się nie dostrzec talentu jaki posiada Oscar, jesteśmy więc bardzo dumni, że od przyszłego sezonu będzie on częścią naszego zespołu. Ostatnie lata pokazały, że jest kierowcą dojrzałym oraz opanowanym, co w połączeniu z umiejętnościami prowadzenia [bolidu] sprawia, że wyróżnia się na tle innych kierowców”.

Źródło: fiaformula2.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league