Guanyu Zhou kierowcą Alfa Romeo Racing ORLEN od sezonu 2022

Chińczyk Guanyu Zhou został potwierdzony, jako partner Valtteriego Bottasa w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN. Tym samym z zespołem żegna się obecny kierowca Antonio Giovinazzi.

Zhou będzie pierwszym w historii chińskim pełnoetatowym kierowcą w Formule 1. Obecnie 22-latek jest wiceliderem w klasyfikacji generalnej Formuły 2: „Od najmłodszych lat marzyłem o wspinaniu się tak wysoko, jak tylko mogę w sporcie, który mnie pasjonuje, a teraz marzenie się spełniło” – powiedział nowy kierowca zespołu z Hinwill. „To dla mnie zaszczyt rozpocząć karierę w Formule 1 w kultowym zespole, który w przeszłości wprowadził do Formuły tak wiele młodych talentów. Teraz sen jest rzeczywistością”.

„Czuję się dobrze przygotowany na ogromne wyzwanie w Formule 1, szczytu mojego sportu, obok sprawdzonego, światowej klasy talentu, jakim jest Valtteri Bottas. Dziękuję zespołowi Alfa Romeo Racing ORLEN za tą możliwość. W przyszłym roku celem będzie nauczenie się jak najwięcej i jak najszybciej. Bycie pierwszym chińskim kierowcą w Formule 1 to przełom w historii chińskich sportów motorowych. Wiem, że będzie na mnie ciążyć wielka odpowiedzialność i wiele nadziei. Potraktuję to, jako motywację do stania się lepszym i osiągania więcej”.

Szef szwajcarskiego zespołu Frédéric Vasseur przyznał, że dołączenie Zhou do jego zespołu to świetna wiadomość, a także wzrost znaczenia Formuły 1 na chińskim rynku: „Z przyjemnością powitać Guanyu Zhou w Alfa Romeo Racing ORLEN. Jest on bardzo utalentowanym kierowcą, jak pokazały jego wyniki w F2 i nie możemy się doczekać, aby pomóc jego talentowi w jeszcze większym rozkwicie w Formule 1. Jesteśmy dumni z naszego składu na 2022 rok i jesteśmy przekonani, że Zhou nawiąże bardzo udane partnerstwo z Valtterim. Z niecierpliwością czekamy również na powitanie wszystkich nowych chińskich fanów, którzy dołączą do zespołu. Alfa Romeo Racing ORLEN to marka historyczna, ucieleśniająca ducha Formuły 1 i dołożymy wszelkich starań, aby doświadczenie naszego sportu w Chinach było wspaniałe”.

Źródło: Informacja prasowa Alfa Romeo Racing ORLEN

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league