Guanyu Zhou kierowcą Alfa Romeo Racing ORLEN od sezonu 2022

Chińczyk Guanyu Zhou został potwierdzony, jako partner Valtteriego Bottasa w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN. Tym samym z zespołem żegna się obecny kierowca Antonio Giovinazzi.

Zhou będzie pierwszym w historii chińskim pełnoetatowym kierowcą w Formule 1. Obecnie 22-latek jest wiceliderem w klasyfikacji generalnej Formuły 2: „Od najmłodszych lat marzyłem o wspinaniu się tak wysoko, jak tylko mogę w sporcie, który mnie pasjonuje, a teraz marzenie się spełniło” – powiedział nowy kierowca zespołu z Hinwill. „To dla mnie zaszczyt rozpocząć karierę w Formule 1 w kultowym zespole, który w przeszłości wprowadził do Formuły tak wiele młodych talentów. Teraz sen jest rzeczywistością”.

„Czuję się dobrze przygotowany na ogromne wyzwanie w Formule 1, szczytu mojego sportu, obok sprawdzonego, światowej klasy talentu, jakim jest Valtteri Bottas. Dziękuję zespołowi Alfa Romeo Racing ORLEN za tą możliwość. W przyszłym roku celem będzie nauczenie się jak najwięcej i jak najszybciej. Bycie pierwszym chińskim kierowcą w Formule 1 to przełom w historii chińskich sportów motorowych. Wiem, że będzie na mnie ciążyć wielka odpowiedzialność i wiele nadziei. Potraktuję to, jako motywację do stania się lepszym i osiągania więcej”.

Szef szwajcarskiego zespołu Frédéric Vasseur przyznał, że dołączenie Zhou do jego zespołu to świetna wiadomość, a także wzrost znaczenia Formuły 1 na chińskim rynku: „Z przyjemnością powitać Guanyu Zhou w Alfa Romeo Racing ORLEN. Jest on bardzo utalentowanym kierowcą, jak pokazały jego wyniki w F2 i nie możemy się doczekać, aby pomóc jego talentowi w jeszcze większym rozkwicie w Formule 1. Jesteśmy dumni z naszego składu na 2022 rok i jesteśmy przekonani, że Zhou nawiąże bardzo udane partnerstwo z Valtterim. Z niecierpliwością czekamy również na powitanie wszystkich nowych chińskich fanów, którzy dołączą do zespołu. Alfa Romeo Racing ORLEN to marka historyczna, ucieleśniająca ducha Formuły 1 i dołożymy wszelkich starań, aby doświadczenie naszego sportu w Chinach było wspaniałe”.

Źródło: Informacja prasowa Alfa Romeo Racing ORLEN

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze