Mercedes składa wniosek o ponowne rozpatrzenie incydentu z Verstappenem

Zespół Mercedes poinformował, że skorzystał z prawa o ponowne rozpatrzenie kontrowersyjnego incydentu, do którego doszło między Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem w wyścigu F1 o Grand Prix São Paulo.

W niedzielę na torze Interlagos Hamilton odniósł przekonujące zwycięstwo po starcie z 10. pola. W drodze po 101. triumf w F1, Brytyjczyk musiał pokonać głównego rywala w walce o tytuł – Verstappena. Na 48. okrążeniu w czwartym zakręcie Hamilton, podczas próby wyprzedzenia Holendra po zewnętrznej, został nieco wypchnięty poza tor. Wówczas sędziowie stwierdzili, że incydent nie wymagał dalszego rozpatrzenia.

Wkrótce okazało się, że stewardzi w momencie oceniania nie dysponowali najważniejszym nagraniem – z kamery pokładowej Verstappena. Na nim dość wyraźnie wydać, że kierowca Red Bulla niespecjalnie składa się do skręcenia kierownicą, co w efekcie skutkowało szerokim wyjazdem i wypchnięciem Hamiltona poza tor.

W dobie nowych dowodów, Mercedes postanowił skorzystać z prawa do ponownego rozpatrzenia sprawy. W krótkim oświadczeniu zespołu możemy przeczytać: „Zespół Mercedes-AMG Petronas potwierdza, że złożyliśmy dziś wniosek o prawo do ponownego rozpatrzenia na podstawie Artykułu 14.1.1 Międzynarodowego Kodeksu Sportowego w związku z incydentem, do którego doszło w zakręcie 4 między samochodami 44 i 33 na 48. okrążeniu wyścigu o Grand Prix Brazylii, ze względu na posiadanie nowych dowodów niedostępnych sędziom w momencie podejmowanej przez nich decyzji”.

Jeśli sędziowie zmienią swój werdykt i zdecydują się ukarać Verstappena, kierowca Red Bulla może potencjalnie spaść na trzecie miejsce w klasyfikacji wyścigu, promując drugiego z kierowców Mercedesa – Valtteriego Bottasa.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze