Szafnauer nie będzie już szefem Astona Martina

Otmar Szafnauer nie będzie w sezonie 2022 szefem zespołu Aston Martin Cognizant. Na razie nie podano nazwiska następcy.

O tym, że Szafnauer może odejść z brytyjskiego zespołu plotkowano już w pod koniec sezonu 2021. Wówczas był łączony z francuskim Alpine, jednak zaprzeczono tym rewelacjom. Zanim zostanie wybrany następca, zespół będzie zarządzany przez zespół kierowników.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, ekipa skupia się w całości na samochodzie na nadchodzący sezon, a swojemu byłemu już szefowi życzy powodzenia.

„Serdecznie dziękujemy za usługi świadczone zespołowi na przestrzeni ostatnich 12 lat i życzymy powodzenia na przyszłość, gdyż bez wątpienia podejmie nowe wyzwania. Na szczęście jesteśmy prowadzeni i zarządzani przez silną grupę osób i możemy poświęcić trochę czasu na zdanie opcji przed ogłoszeniem nowej struktury zespołu.

Zespół skupia się obecnie na przygotowaniu jak najbardziej konkurencyjnego samochodu na początek sezonu 2022”.

Nieoficjalnie decyzja została podjęta już pod koniec sezonu 2021, a ogłoszenie decyzji pozostawiono na początek tego roku. Szafnauer pracował dla zespołu przez 12 lat – wcześniej Force India, które zmieniło się Racing Point – i był współodpowiedzialny za największe sukcesy tego zespołu. Był on również odpowiedzialny za podpisanie długoterminowej umowej z Mercedesem, którą ogłoszono w sezonie 2014. 

Źródło: astonmartinf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league