Aston Martin wycofał apelację od dyskwalifikacji Vettela

Zespół Aston Martin poinformował, że wycofał odwołanie w sprawie dyskwalifikacji Sebastiana Vettela z wyników wyścigu o Grand Prix Węgier.

Vettel przekroczył linię mety na Hungaroringu na drugim miejscu, za nieoczekiwanym zwycięzcą – Estebanem Oconem – a przed Lewisem Hamiltonem. Później jednak Niemiec został wykluczony, ponieważ delegat techniczny FIA nie był w stanie pobrać wymaganego jednego litra paliwa próbki do przeprowadzenia standardowych badań wyznaczonych w regulaminie. Aston Martin niemal natychmiast poinformował o chęci złożenia odwołania, jak również skorzystania z prawa do ponownego rozpatrzenia decyzji sędziów, aby zmienić końcowy wynik na swoją korzyść.

W poniedziałek sędziowie odrzucili wniosek o ponowne rozpatrzenie. Choć przyznano, że awaria układu paliwowego była nowym dowodem w sprawie, nie jest ona w żaden sposób czynnikiem łagodzącym, ponieważ jeden litr paliwa powinien być dostępny do pobrania na każdym etapie weekendu wyścigowego.

Aston Martin posiadał jeszcze prawo do złożenia odwołania, jednak w czwartek zespół poinformował, że nie skorzysta z tej drogi.

„Po rozważeniu naszego stanowiska i odnotowania werdyktu sędziów FIA, że pojawiły się nowe dowody w postaci awarii układu paliwowego, wycofaliśmy jednak nasze odwołanie, ponieważ uważamy, że to przewyższa korzyści płynące z ponownego przesłuchania” – czytamy w oświadczeniu brytyjskiej stajni.

Tym samym wyniki Grand Prix Węgier w końcu można uznać za oficjalne. Wszyscy kierowcy, którzy ukończyli wyścig za Vettelem, przesuwają się o jedno miejsce w klasyfikacji wyścigu. Tym samym Hamilton zajął drugą lokatę, a podium wywalczył Carlos Sainz Jr. Vettel pozostał z kolei na 12. miejscu w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 30. punktów, zaś Aston Martin okupuje siódmą lokatę w zestawieniu konstruktorów, mając na swoim koncie 48 oczek.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league