Leclerc z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

Charles Leclerc poinformował, że otrzymał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa w jego organizmie. Przebywa on obecnie na kwarantannie w swoim domu w Monako.

Kierowca Ferrari opublikował posty na swoich profilach społecznościowych, że miał styczność z osobą zakażoną. Następnie Monakijczyk poddał się testowi, który zwrócił wynik pozytywny.

„Mam nadzieję, że uważacie na siebie. Chcę poinformować, że uzyskałem pozytywny wynik testu na obecność COVID-19” – napisał Leclerc.

„Jestem regularnie testowany zgodnie z protokołami mojego zespołu. Niestety dowiedziałem się, że miałem kontakt z osobą z pozytywnym wynikiem i natychmiast poddałem się samoizolacji, powiadamiając jednocześnie wszystkich, z którymi sam miałem kontakt”.

„Kolejny wykonany test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze i mam łagodne objawy. Pozostaję w izolacji w moim domu w Monako zgodnie z przepisami wyznaczonymi przez lokalne władze do spraw zdrowia. Uważajcie i dbajcie o siebie”.

Leclerc to piąty kierowca Formuły 1, który został zakażony koronawirusem. Sergio Pérez, Lance Stroll i Lewis Hamilton musieli opuścić wyścigi z powodu pozytywnego wyniku testu, zaś Lando Norris przebywa w izolacji w Dubaju, ponieważ również otrzymał dodatni wynik testu.

W tym sezonie zespołowym kolegą Leclerca w Ferrari będzie Carlos Sainz Jr, który przechodzi z McLarena. Dla samego Monakijczyka będzie to trzeci sezon we włoskiej stajni.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league