Davide Brivio dyrektorem wyścigowym Alpine

Zespół Formuły 1, Alpine, potwierdził, że Davide Brivio, który odszedł z Suzuki, obejmie rolę dyrektora wyścigowego, choć informacje na temat konkretnych obowiązków mają pojawić się w najbliższym czasie.

Brivio był do tej pory osobą bardzo dobrze znaną w padoku MotoGP. To on stanął na czele projektu Suzuki, który wrócił do Motocyklowych Mistrzostw Świata po trzyletniej przerwie i opiekował się przygotowaniem i rozwojem nowego GSX-RR, który pojawił się w stawce w 2015 roku. Z kolei w sezonie 2020 cieszył się z tytułu Joana Mira wśród zawodników oraz Suzuki wśród zespołów. Wcześniej pracował między innymi w zespole Yamaha u boku Valentino Rossiego.

Niemal natychmiast jego odejście z Suzuki łączono z rolą w Alpine, który w czasie tej zimy dokonuje zmian w swojej strukturze. Oprócz planowanej zmiany nazwy zespołu z Renault na wspomniane Alpine, jak również zakończenia współpracy z dotychczasowym szefem stajni z Enstone, Cyrilem Abiteboulem, uważano, że nowym szefem zespołu F1 zostanie właśnie Brivio.

W niedzielę Alpine poinformowało jednak, że Brivio zostanie dyrektorem wyścigowym, zaś jego konkretna rola i obowiązki zostaną przedstawione w ciągu nadchodzących tygodni. Będzie on podlegać bezpośrednio CEO Alpine, Laurentowi Rossiemu.

Tym samym nadal nie wiadomo, kto zostanie szefem zespołu F1. Coraz więcej wskazuje na to, że tę pozycję obejmie Marcin Budkowski, który niedawno otrzymał awans na dyrektora Renault Sport Racing.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league