Norris z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Lando Norris jest kolejną osobą ze środowiska Formuły 1, która zachorowała na Covid-19. Kierowca McLarena poddał się badaniu po wystąpieniu u niego objawów podczas wakacji w Dubaju.

„McLaren może potwierdzić, że Lando Norris miał wczoraj pozytywny wynik testu na Covid-19” – czytamy w oświadczeniu zespołu. „Przebywa w Dubaju na wakacjach, przed zaplanowanym obozem treningowym. Po wystąpieniu utraty smaku i węchu, natychmiast poddał się badaniu i poinformował zespół. W zgodzie z lokalnymi przepisami, poddał się samoizolacji w swoim pokoju hotelowym na okres 14 dni. Czuje się dobrze i nie ma innych objawów”.

Norris dodał: „Straciłem smak i węch, więc natychmiast poddałem się samoizolacji i wykonałem test. Wynik był pozytywny, więc poinformowałem wszystkich, z którymi miałem kontakt i będę się izolować przez kolejnych 14 dni. Czuję się dobrze i nie mam innych objawów”.

Brytyjczyk jest czwartym kierowcą F1 chorym na Covid-19. Sergio Pérez, Lance Stroll oraz Lewis Hamilton musieli opuścić wyścigi w sezonie 2020 ze względu na zakażenie koronawirusem.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji McLaren

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league