Sir Lewis Hamilton. Brytyjczyk otrzyma tytuł szlachecki

Lewis Hamilton zostanie uhonorowany przez królową Elżbietę II otrzymaniem tytułu szlacheckiego, jednego z najwyższych odznaczeń, jakie można uzyskać w Wielkiej Brytanii.

Wyróżnienie, które jest stosowane od czasów średniowiecza i za którym kryje się tytuł Sir, jest przyznawane wybranym osobom za wyjątkowe osiągnięcia w różnych dziedzinach. Spośród osób pracujących w kręgach Formuły 1, taki tytuł otrzymali: Sir Jackie Stewart, Sir Stirling Moss, Sir Frank Williams, Sir Patrick Head oraz Sir Jack Brabham.

Hamilton otrzyma ten tytuł po sezonie, w którym wyrównał bądź pobił znaczące rekordy w F1. Brytyjczyk sięgnął po swój siódmy tytuł mistrza świata, zrównując się z Michaelem Schumacherem, ale ponadto pokonał inny rekord Niemca, dotyczący liczby zwycięstw, który do tego sezonu wynosił 91 – Hamilton ma ich na swoim koncie już 95.

Hamilton jest również zaangażowany w różne działalności poza torem. Stworzył on Hamilton Commission, której zadaniem jest poprawa kwestii różnorodności w motorsporcie. Ponadto otrzymał już w tym roku inne wyróżnienia: Sportowca Roku Lauresa, sportową osobistość roku BBC, nagrodę GQ Game Changer Of The Year, a także znalazł się na liście 100. najbardziej wpływowych ludzi Time Magazine.

Nowy szef Formuły 1, Stefano Domenicali, pogratulował Hamiltonowi tego wyróżnienia i podkreślił jego dokonania w sporcie.

„Lewis jest prawdziwym gigantem naszego sportu i jego wpływ jest ogromny zarówno w samochodzie, jak i poza nim. To, co osiągnął, jest fenomenalne, a to nie jest jeszcze wszystko. Wszyscy w Formule 1 gratulujemy mu zasłużonego uznania dla jego osiągnięć i nie możemy doczekać się, aby zobaczyć więcej jego znakomitości w 2021 roku” – powiedział Domenicali.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league