Aston Martin zaprezentuje samochód F1 w lutym

Aston Martin, który w tym roku powraca do stawki Formuły 1, dokona prezentacji samochodu oraz jego malowania podczas wydarzenia, które odbędzie się w lutym.

Zespół z Silverstone, który wcześniej znany był jako Racing Point, w tym sezonie będzie startować pod szyldem Astona Martina. Jest to efekt inwestycji dokonanej przez Lawrence’a Strolla w markę, do której doszło rok temu w styczniu.

Chociaż sama marka Aston Martin była obecna w Formule 1 za sprawą tytularnego sponsoringu Red Bulla, tym razem brytyjski producent wystawi swój zespół F1 po raz pierwszy od 1960 roku. W barwach ekipy startować będą czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel oraz trzykrotny zdobywca podium Lance Stroll.

Aston Martin potwierdził, że oficjalna prezentacja zespołu oraz tegorocznego samochodu odbędzie się podczas przygotowanego wydarzenia, które odbędzie się w lutym, choć nie dodano, w jaki konkretnie dzień. 1 stycznia z kolei dokonano zmian w profilach społecznościowych, gdzie dominującym kolorem była brytyjska wyścigowa zieleń – należy spodziewać się, że ta barwa będzie obecna również na samych samochodach ekipy.

Nie wiadomo jeszcze, czy Aston Martin będzie mieć sponsora tytularnego. W tamtym roku ekipa Racing Point miała pod tym kątem współpracę z producentem systemów uzdatniania wody – BWT. Nazwa ta nie znajduje się na najnowszej liście startowej zespołów, opublikowanej w grudniu przez FIA. Aston Martin zdaje się skupiać swoje wysiłki głównie na Formule 1 – niedawno marka ogłosiła, że miniony sezon WEC był ostatnim i producent zakończy swój program w tej serii.

Bolid Aston Martin po raz pierwszy wyjedzie na tor podczas zaplanowanych na marzec przedsezonowych testów F1 w Barcelonie.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league