Imola na stałe w kalendarzu Formuły 1?

Prezydent regionu Emilli-Romanii Stefano Bonaccini, powiedział, że będzie się starał, aby tor Imola miał swoje stałe miejsce w kalendarzu Formuły 1.

W minionym sezonie legendarny tor Autodromo Enzo e Dino Ferrari, jednorazowo wrócił do kalendarza F1, ze względu na zawiłości związane z pandemią koronawirusa. Tym samym obiekt Imola był trzecim włoskim torem, na którym w trakcie jednego sezonu rozegrano weekend Grand Prix.

Tegoroczny wyścig odbył się pod nazwą regionu, na którym położony jest obiekt Imola, czyli Emilli-Romanii. Zdaniem obserwatorów i władz regionu, wydarzenie, które miało miejsce na przełomie września i listopada odniosło sukces, co może pomóc w negocjacjach nad stałym powrotem Imoli do kalendarza F1: „Wszyscy eksperci i kierowcy byli entuzjastycznie nastawieni do piękna tego miejsca, a przede wszystkim toru” - powiedział Prezydent regionu Emilii-Romanii Stefano Bonaccini. „Bardzo chcieliśmy powrotu Formuły 1 na tor Imola po 14 latach przerwy, razem z gminą, lokalnymi władzami, instytucjami oraz kierownictwem obiektu Imola”.

Obecnie coraz częściej mówi się, że włoski tor jest poważnym kandydatem do tego, aby w sezonie 2021 zorganizować weekend wyścigowy w miejsce Grand Prix Wietnamu, które nie zostało uwzględnione w kalendarzu, ze względu na aresztowanie Duca Chunga, osoby ściśle zaangażowanej w organizację wyścigu w Hanoi, ale podejrzaną o korupcję.

„Z tym samym zespołem, co ostatnio, będziemy od zaraz pracować nad potwierdzeniem Grand Prix Emilia-Romagna na Imoli w przyszłym sezonie i jego stałym wpisaniem do kalendarza [Formuły 1]. To trudny okres, ale w Emilii-Romanii po raz kolejny pokazaliśmy, że nie zatrzymujemy się i wiemy, jak patrzeć w przyszłość” - zakończył Bonaccini.

Szef obiektu Autodromo Enzo e Dino Ferrari, Uberto Selvatico Estense dodał również: „Formuła 1 przekazała gratulacje organizatorom, którzy zrobili wszystko w rekordowym czasie. Jest nadzieja, że ​​następny wyścig Formuły 1 na Imoli zostanie rozegrany w obecności publiczności”.

„Szczególnie podziękowania kieruję dla Chase’a Careya i Globalnemu Dyrektor ds. Promocji wyścigów Formuły 1 Chloe Targett-Adams za realizację tego marzenia, to oni wierzyli w nas i pomagają nam mieć nadzieję na przyszłość”.

W wyścigu o zajęcie miejsca w kalendarzu po Grand Prix Wietnamu jest także portugalski tor Autódromo Internacional do Algarve. Mało prawdopodobny jest powrót na Istambul Park ze względu na to, że kwietniowa data zbiega się ze świętem Ramadan.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league