Vettel może otrzymać nowe podwozie na Grand Prix Hiszpanii

Według informacji niemieckiej stacji RTL, Sebastian Vettel może otrzymać nowe podwozie do swojego samochodu na nadchodzący wyścig o Grand Prix Hiszpanii, aby spróbować rozwiązać ostatnie problemy kierowcy Ferrari.

Vettel zalicza obecnie jeden z najgorszych, jeśli nie najgorszy sezon w swojej karierze w Formule 1. Słabe tempo niemieckiego kierowcy było szczególnie widoczne podczas dwóch weekendów wyścigowych na brytyjskim Silverstone, skąd wyjechał tylko z jednym punktem. W jego wypowiedziach frustracja była wyraźnie zauważalna – w trakcie jednego z wywiadów stwierdził, że próbował wspólnie z zespołem zmienić w samochodzie wszystko, a także starał się dostosować swój styl jazdy, jednak nic nie dawało efektu.

Mistrz świata F1 z sezonu 2016 Nico Rosberg zasugerował, że problem, który trapi Vettela, musi leżeć po stronie samochodu i nie wierzy w inne sugestie dyskredytujące kierowcę Ferrari.

„Mówimy tu o czterokrotnym mistrzu świata, jednego z najbardziej utalentowanych kierowców w stawce. Moim zdaniem coś musi być nie tak z samochodem. Sebastian nie jest pół sekundy wolniejszy od kogokolwiek, nawet od Charlesa Leclerca. Czasami chodzi o pewne minimalne [uszkodzenia], które są ledwo zauważalne. Sebastian powinien natychmiast porozmawiać w Maranello i poprosić ich o nowe podwozie. To leży też w interesie Ferrari” – powiedział Rosberg w rozmowie z RTL.

Z kolei szef Ferrari Mattia Binotto zapowiedział, że jest w pełni otwarty na propozycje ze strony Vettela i wszelkie wskazówki będą cenne. „Jestem otwarty na wszystko, co pomoże Sebastianowi. Cokolwiek zrobimy, jest to ważne. Zostawię to kierowcy oraz zespołowi, żeby to przedyskutowali” – stwierdził.

Po pięciu wyścigach tegorocznego sezonu F1 Vettel znajduje się dopiero na 13. miejscu w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 10. punktów. Dla porównania, jego zespołowy kolega Leclerc ma 45 oczek, a ponadto dwukrotnie znajdował się na podium. Z kolei Ferrari zajmuje trzecią pozycję w tabeli konstruktorów i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad McLarenem.

Źródło: rtl.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league