Nissany weźmie udział w treningu F1

Startujący w Mistrzostwach Formuły 2 Roy Nissany otrzyma pierwszą szansę poprowadzenia samochodu Formuły 1 podczas weekendu Grand Prix. Zawodnik z Izraela weźmie udział w pierwszym treningu na torze w Barcelonie, zasiadając w Williamsie George’a Russella.

„Jestem bardzo podekscytowany tym, że zasiądę w samochodzie w Barcelonie” – powiedział Nissany. „Pierwszy występ w sesji treningowej to ważny kamień milowy dla każdego kierowcy, a dla mnie ponadto sukces narodowy dla Izraela. Bardzo dokładnie się do tego przygotowałem i wraz z zespołem wierzymy, że będzie to bardzo wartościowa sesja”.

Izraelczyk dołączył do Williamsa w czasie posezonowych testów młodych kierowców w Abu Zabi, a na początku roku został przedstawiony w roli etatowego kierowcy testowego. Nissany łączy te obowiązki ze startami w Formule 2 dla zespołu Trident, gdzie zdobył punkt na inaugurację sezonu w Spielbergu.

Podczas weekendu Grand Prix Styrii w treningu uczestniczył już inny kierowca akademii Williamsa Jack Aitken, a w szeregach brytyjskiej ekipy znajduje się także mistrzyni W Series Jamie Chadwick.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league