Tylko jedna sesja treningowa F1 na Imoli

Włoski tor Imola będzie gościć Grand Prix Formuły 1 po raz pierwszy od 2006 roku. Wyścig o Grand Prix Emilii-Romanii został przyłączony do kalendarza podczas ostatniej tury zmian i posłuży za sprawdzian nowego formatu weekendu wyścigowego.

Kierowcy będą jeździć po torze zaledwie dwa dni, co skróci ich przygotowania do zaledwie jednej 90-minutowej sesji treningowej, zaplanowanej w sobotę o 10. Zaledwie dwie i pół godziny po jej zakończeniu, o 14 rozpoczną się kwalifikacje. Wyścig odbędzie się w niedzielę o 13:10.

Władze Formuły 1 od dłuższego czasu opracowują plany skrócenia weekendu wyścigowego tak, aby zespoły mogły spędzić na torze o jeden dzień mniej. Ma to umożliwić powiększenie kalendarza do 25 rund. Runda na torze Imola będzie pierwszą, gdzie jakiekolwiek propozycje zmian zostaną wypróbowane w praktyce.

Grand Prix Emilii-Romanii odbędzie się 1 listopada i jest ostatnim z dotychczas zaplanowanych 13 wyścigów na sezon 2020. Formuła 1 zamierza dodać kolejne rundy na Bliskim Wschodzie, aby wydłużyć mistrzostwa przynajmniej do 15 wyścigów.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league