Podczas czwartkowej konferencji prasowej nastąpiło uroczyste podpisanie nowego porozumienia pomiędzy władzami Formuły 1, a promotorem wyścigu oraz władzami miasta na organizację Grand Prix Meksyku do 2022 roku.

„Cieszymy się z przedłużenia umowy z Meksykiem, który będzie gościć Grand Prix do 2022 roku” – powiedział szef Formuły 1 Chase Carey. „Od chwili powrotu do kalendarza w 2015 roku, było to bardzo popularne wydarzenie nie tylko wśród lokalnych kibiców, ale również fanów z całego świata, czego dowodem jest przyznanie nagrody dla najlepszego promotora przez cztery lata z rzędu. Nie mogę doczekać się, aby zobaczyć kolejny tłum na trybunach podczas tegorocznej edycji”.

Choć pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że dalsza obecność rundy w kalendarzu będzie zasługą przede wszystkim prywatnych inwestorów, władze miasta znacząco zwiększyły swoje wsparcie, co zostanie odzwierciedlone zmianą nazwy wyścigu na Grand Prix Mexico City.

Tor Autódromo Hermanos Rodríguez po raz pierwszy gościł wyścig F1 w 1963 roku, a tegoroczne Grand Prix będzie dwudziestym w tym kraju. Przez ostatnie cztery lata wyścig odwiedziło ponad 1,3 miliona kibiców, a 380 milionów widzów oglądało go w telewizji. Szacuje się, że w Meksyku jest 45 milionów fanów Formuły 1.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race