Konsultant zespołu Red Bull Racing Helmut Marko ujawnił, że austriacki koncern doszedł do porozumienia z zespołem McLaren, w sprawie przejścia dyrektora technicznego Toro Rosso Jamesa Keya do brytyjskiej ekipy.

„Mamy porozumienie z McLarenem” – powiedział. „Prawdopodobnie zostanie to oficjalnie ogłoszone po świętach, kiedy wydział komunikacji powróci do pracy. [Właściciel Red Bulla] Dietrich Mateschitz dał nam zadanie nawiązanie bliższej współpracy [Red Bull Racing] z Toro Rosso, w związku z czym powinniśmy unikać posiadania w obu zespołach ludzi wykonujących tę samą pracę. James Key nie zgadzał się z tym i jego odejście było najlepszym rozwiązaniem. Zgodnie z tą polityką, nie będziemy zatrudniać nowego dyrektora technicznego [w Toro Rosso], bo ta posada nie jest już potrzebna ze względu na to, że samochód Toro Rosso będzie bazować na RB15”.

McLaren ogłosił zamiar zatrudnienia Keya w lipcu, lecz od tamtej pory obie strony pozostawały w konflikcie – Toro Rosso uważało bowiem, że posiada on ważny kontrakt i będzie musiał pozostać w ekipie.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race