Zespół Racing Point Force India oficjalnie potwierdził, że Lance Stroll będzie zespołowym partnerem Sergio Péreza w przyszłorocznym sezonie Formuły 1.

Od wielu miesięcy spodziewano się, że Kanadyjczyk znajdzie się w ekipie z Silverstone po tym, konsorcjum prowadzonym przez jego ojca Lawrence’a kupiło znajdującą się na skraju bankructwa stajnię. Jednocześnie Stroll zajął ostatni wolny fotel na przyszły sezon, dzięki czemu znamy już całą stawkę kierowców na przyszły rok. Jak stwierdził, ten ruch jest dla niego nowym i jednocześnie ekscytującym rozdziałem.

„To początek niesamowicie ekscytującej przygody w mojej karierze w Formule 1. Nie mogę doczekać się współpracy z osiągającym sukcesy zespołem posiadającym świetną kulturę. To nowe wyzwanie i jestem poekscytowany możliwością skorzystania z tej szansy!” – powiedział Stroll.

Stroll zadebiutował w Formule 1 w ubiegłym roku wraz z Williamsem po serii prywatnych testów. Podczas gdy w poprzednim sezonie ekipa zajęła piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, tak w tegorocznej odsłonie mistrzostw stajnia spadła na dziesiątą i zarazem ostatnią lokatę. W przyszłym roku w Williamsie jeździć będą George Russell oraz Robert Kubica, który powróci do startów w Formule 1 po ośmioletniej przerwie spowodowanej wypadkiem w 2011 roku.

„Cieszę się, że w końcu możemy potwierdzić nadejście Lance’a, który będzie ścigać się razem z Sergio w przyszłym roku” – mówił szef zespołu Racing Point Force India Otmar Szafnauer. „To ekscytujący duet z doskonałym połączeniem młodości, talentu oraz doświadczenia. Lance ma zaledwie 20 lat, a już posiada dwuletnie doświadczenie w Formule 1, wliczając w to podium oraz start z przodu stawki. Widzimy ogromny potencjał w Lance i wierzymy, że możemy stworzyć środowisko, w którym będzie mógł się rozwijać. Nasz zespół cieszył się dużym powodzeniem, pielęgnując i rozwijając młodych i utalentowanych kierowców i jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem naszej przygody z Lance”.

Szafnauer podziękował również za współpracę Estebanowi Oconowi, który teraz będzie teraz pełnił rolę kierowcy rezerwowego w Mercedesie. „Chciałbym również skorzystać z okazji i podziękować Estebanowi Oconowi za jego wkład w rozwój zespołu w ciągu ostatnich dwóch sezonów, życząc mu powodzenia w przyszłości”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Racing Point Force India

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race