PKN ORLEN został oficjalnym partnerem zespołu Williams Martini Racing, potwierdzając tym samym krążące od dłuższego czasu plotki o współpracy polskiego koncernu paliwowego z brytyjskim. Logotyp ORLEN znajdzie się na samochodach oraz kombinezonach zawodników.

„Williams Martini Racing to zaawansowane technologie, innowacje i przede wszystkim najwyższej klasy inżynieria. Wiemy, że dla PKN ORLEN te wartości są równie ważne, dlatego wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele” – powiedziała szefowa zespołu Claire Williams.

„Współpraca PKN ORLEN i Williams Martini Racing otwiera nowy rozdział w historii sportów motorowych w Polsce, ale też w budowaniu globalnego zasięgu naszej marki. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie w wyścigi Formuły 1 należy do najskuteczniejszych sposobów promowania marki poprzez sponsoring sportowy. Nie bez znaczenia pozostaje dla nas także fakt, że w bolidzie Williamsa zasiądzie jedyny w historii Polak, Robert Kubica, któremu chcemy towarzyszyć w jego ponownej drodze na szczyt” – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W ramach pakietu sponsorskiego logotyp PKN ORLEN pojawi się na samochodach Williamsa w tym na tylnym skrzydle, nosie, wlotach powietrza i lusterkach, a także na kaskach i kombinezonach kierowców oraz mechaników, a także odzieży personelu zespołu.

Jednym z kierowców wyścigowych zespołu będzie w przyszłym roku Robert Kubica: „Współpraca między PKN ORLEN, a Williams Martini Racing to świetna wiadomość. Nie mogę doczekać się powrotu do F1,  jestem dumny, że będę reprezentować Polskę na torach Formuły 1, jeżdżąc bolidem z logotypem naszego narodowego koncernu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej PKN ORLEN

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race