Williams ogłosił, że Nicholas Latifi dołączy do zespołu z Grove, obejmując rolę kierowcy rezerwowego z możliwością udziału w piątkowych treningach oraz testach.

Kanadyjczyk wystąpi w sześciu sesjach piątkowych sesjach treningowych, lecz nie wiadomo, ile z nich będzie musiał oddać George Russell, a ile Robert Kubica. Oprócz tego 23-letni zawodnik weźmie udział w jednym dniu przedsezonowych testów, dwóch dniach testów w trakcie sezonu oraz dwóch dniach testów opon Pirelli.

Do tej pory Latifi pełnił rolę kierowcy testowego Force India i w tym roku jeździł w pięciu piątkowych treningach. Na co dzień startował z kolei w Formule 2, gdzie na koniec sezonu zajął dziewiąte miejsce. Jak stwierdził, objęcie posady w Williamsie pomoże mu w dalszym rozwoju jego kariery oraz w zdobyciu doświadczenia na torach Formuły 1.

„Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do tak kultowego zespołu, jakim jest Williams, na sezon 2019. To fantastyczna okazja, aby kontynuować mój rozwój pod kątem Formuły 1 oraz zdobywać dalsze doświadczenie na torze dzięki kolejnym występom w piątkowych treningach, testach dla debiutantów oraz testach Pirelli. Oprócz tego duże znaczenie w mojej roli będzie jazda w symulatorze oraz wspieranie rozwoju nowego samochodu. Nie mogę doczekać się spędzenia czasu w fabryce w Grove, wgłębiając się w zespół oraz pomagając tam, gdzie tylko mogę. To niesamowita szansa, którą otrzymałem i czekam z niecierpliwością na start” – powiedział Latifi.

Zastępca szefa Williamsa Claire Williams dodała z kolei, że Latifi to świetna osoba w zespole, która pomoże w rozwoju ekipy.

„Z przyjemnością potwierdzam, że Nicholas Latifi został kierowcą rezerwowym na sezon 2019. Startował on z powodzeniem w juniorskich seriach, posiada wyścigowy rodowód, którego szukamy, jak również jest niesamowicie inteligentny oraz pracowity. Wystąpi w piątkowych treningach oraz kilku testach w przyszłym roku. Oprócz tego podejmie się pracy w symulatorze. Jesteśmy pewni, że będzie świetnie pasował do zespołu i czekamy z niecierpliwością na współpracę z Nicholasem w przyszłym sezonie” – stwierdziła Williams.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race