Według włoskiej edycji portalu Motorsport.com, Robert Kubica ma zostać potwierdzony jako kierowca wyścigowy zespołu Williams na sezon 2019 Formuły 1, w czwartek na konferencji przed Grand Prix Abu Zabi.

Jak donosi włoski dziennikarz Roberto Chinchero, już w najbliższy czwartek, Kubica ma zostać oficjalnie ogłoszony jako kierowca wyścigowy Williamsa na sezon 2019: „Polscy sponsorzy [Orlen] porozumieli się z zespołem Grove, aby wspomóc w sezonie 2019 Kubicę. Tym samym Polak powróci do wyścigów w najważniejszej klasie wyścigowej po 8 latach od incydentu w Andorze i rozpocznie nowy cykl swojej kariery dzięki zaufaniu angielskiego zespołu”.

Chinchero przypomina również o zeszłorocznych perturbacjach związanych z zakontraktowaniem polskiego kierowcy w Williamsie, jednak tym razem okoliczności mają być zupełnie inne niż 12 miesięcy temu: „Rok temu Williams zwodził Kubicę. Kierowca pochodzący z Krakowa powrócił na tor za kierownicą Formuły 1 z Renault, ale to zespół z Grove wyraził zainteresowanie, aby dać Kubicy szansę. Wszystko wydawało się dopięte, potem nagle nastąpiła zmiana priorytetów zespołu, który sprowadził Siergieja Sirotkina, jako partnera Lance’a Strolla. Teraz w ciągu ostatniego roku, zespół lepiej poznał Kubicę dzięki roli trzeciego kierowcy, a dodatkowo polscy sponsorzy zainteresowali się większym wsparciem Kubicy do historycznego powrotu”.

Powrót do ścigania to według włoskiego dziennikarza bardzo ważna sprawa, ale ważniejszą kwestią będzie sprawdzenie się polskiego kierowcy w środowisku wyścigowym, w którym Kubica będzie najbardziej krytyczną osobą w swojej ocenie: „Melbourne 2019 będzie kamieniem milowym. Powrót do kokpitu samochodu Formuły 1 to zakończenie długiej i wyboistej podróży, zarówno fizycznej jak i psychicznej. Będziemy świadkami jednego z najbardziej nieoczekiwanych powrotów w historii Formuły 1. Kubica dobrze wie, że będzie musiał potwierdzić na torze, że zasłużył na miejsce w samochodzie F1. Sędzia [w ocenie jego powrotu] będzie znacznie ostrzejszy niż Williams, ponieważ będzie nim sam Kubica, który nie zna półśrodków”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race