Ocon z karą za wymianę skrzyni biegów

Esteban Ocon otrzyma karę cofnięcia o pięć pól na starcie niedzielnego wyścigu o Grand Prix Brazylii z powodu nieregulaminowej wymiany skrzyni biegów.

Kierowca Force India wykorzysta nową przekładnię podczas pozostałej części wyścigowego weekendu na Interlagos. Jako że poprzednia skrzynia biegów nie ukończyła wymaganych w przepisach sześciu wyścigów, Francuz zostanie cofnięty na starcie rywalizacji w Brazylii. Jak jednak stwierdził, ma on za sobą udane piątkowe treningi.

„To był dobry dzień. Jest to trudny tor do tego, aby mieć dobre okrążenie. Oczywiście trzeba włożyć wiele wysiłku w samochodzie, aby złożyć wszystko w całość. Krótki obiekt, przez co między kierowcami jest mało miejsca, więc [sobota] zapowiada się interesująco. Zobaczymy, jak sobie poradzimy, ale celem jest dostanie się do Q3 i zdobycie punktów w wyścigu” – powiedział Ocon.

Oprócz Ocona, nowe skrzynie biegów otrzymają Lewis Hamilton, Kevin Magnussen oraz Lance Stroll, jednak ci kierowcy przejechali na poprzednich układach sześć rund. Nowe przekładnie niezwiązane z karami dostaną także Daniel Ricciardo oraz Carlos Sainz Jr, którzy nie dojechali do mety rywalizacji w Meksyku.

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league