MSN: Kubica otrzymał ofertę startów w Williamsie (aktualizacja)

Jak twierdzą portale grupy Motorsport Network, zespół Williams złożył Robertowi Kubicy ofertę na starty w sezonie 2019 Formuły 1. Polak zapowiedział, że chce szybko podjąć decyzję w sprawie swojej przyszłości.

„Myślę, że jesteśmy blisko decyzji” – powiedział Kubica. „Z mojego punktu widzenia jestem coraz bliżej i mam w głowie wyznaczony nieodległy termin. W przeciągu kilku dni zadecyduję co chcę robić i który kierunek będzie dla mnie najlepszy”.

Faworytem do drugiego fotela w Williamsie był dotychczas Esteban Ocon, lecz to uległo zmianie po podpisaniu umowy sponsorskiej pomiędzy Rich Energy, a zespołem Haas. Kubica prawdopodobnie mógłby wnieść budżet do brytyjskiej ekipy i znów jest wymieniamy w gronie faworytów.

„Może chęć prowadzenia i powrotu do F1 jest silniejsza od tej związania się długim kontraktem. Mam wiele własnych przemyśleń i to ja podejmę ostateczną decyzję. Jestem w komfortowej sytuacji, co powtarzam od kilku tygodni. Będę robić coś, co w ten czy inny sposób mnie przyciąga i wiem, że będzie mi sprawiać radość”.

„Nie wszystko zależy od moich odczuć, bo nie jest tak, że podejmę decyzję i wszyscy będą na mnie czekać z otwartymi ramionami. Trzeba się przyjrzeć pewnym rzeczom i zobaczyć, jak to może funkcjonować. Będę mieć długi lot powrotny z Brazylii, dobry na ostatnie przemyślenia, a później zobaczymy”.

Aktualizacja: Rzecznik prasowa Williamsa odniosła się do powyższych doniesień, twierdząc że sytuacja nie uległa zmianie.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league