Sebastian Vettel przetestuje Porsche 963

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Sebastian Vettel zadebiutuje za kierownicą hipersamochodu Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Niemiec dołączy do fabrycznego zespołu Porsche Penske Motorsport podczas testu w Aragonii.

Ekipa, która odniosła zwycięstwo w inauguracyjnej rundzie sezonu 2024 w Katarze, będzie przeprowadzać swoje przygotowania do wyścigu 24 godziny Le Mans, organizując w przyszłym tygodniu 36-godzinny test na torze Motorland Aragón. Poza etatowymi kierowcami, w Porsche 963 zasiądzie również Vettel.

Były kierowca Formuły 1 przejechał już pierwsze kilometry w hybrydowym prototypie LMDh na torze testowym Porsche R&D Centre niedaleko siedziby Porsche Motorsport w Weissach, a także spędził dzień w symulatorze.

„Nie mogę się doczekać, aby przetestować Porsche 963” – powiedział Vettel. „Miałem już szansę poczuć samochód w Weissach. Zawsze śledziłem inne serie wyścigowe i moja ciekawość do wyścigów długodystansowych skłoniła mnie do tego, żeby spróbować. Jestem teraz podekscytowany długim przejazdem w Aragonii i nie mogę się doczekać mojej zmiany za kierownicą”.

„Z pewnością będę musiał się dopasować i przywyknąć [do kokpitu prototypu], ale wszyscy w zespole są bardzo otwarci i pomocni. To będzie dla mnie nowe doświadczenie. Zobaczymy, co się stanie później w tym zakresie – na ten moment nie ma żadnych dalszych planów na przyszłość”.

Od czasu zakończenia kariery w Formule 1 po sezonie 2022, Vettel wystartował tylko w Race of Champions oraz uczestniczył w kilku przejazdach pokazowych. Będzie to pierwszy raz od tamtej pory, gdy będzie częścią pełnoprawnego aktywnego zespołu wyścigowego.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze