Dwaj juniorzy w hipersamochodzie

Isotta Fraschini ogłosiła swój skład kierowców na debiutancki sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC. Są w nim 19- i 21-latek.

Choć na początkowej liście zgłoszeń, obok nazwy włoskiego producenta znajdowało się nazwisko mistrza klasy LMP3 w Europejskiej Serii Le Mans Alejandro Garcíi, Meksykanin nie jest już częścią programu. 20-latek testował nowy hipersamochód Tipo6-C w grudniu, na portugalskim torze Estoril.

Jego miejsce oraz pozostały wolny wakat w trzyosobowej załodze zajęli równie młodzi kierowcy. Większą uwagę zwraca Carl Wattana Bennet, należący do akademii rozwoju kierowców A14 Management, prowadzonej przez Fernando Alonso. Posługujący się amerykańskim paszportem Taj zbiera w ten weekend doświadczenie za kierownicą prototypu, startując w Azjatyckiej Serii Le Mans.

Zespołowym kolegą 19-latka będzie o dwa lata starszy Antonio Serravalle, który dotychczas ścigał się prototypami LMP3 oraz samochodami jednomiejscowymi serii Indy Lights i Formuły 3.

Dwójkę młodych podopiecznych będzie szkolić mistrz TCR International Series z 2017 roku Jean-Karl Vernay, który jest związany z projektem od początku i pełnił rolę kierowcy rozwojowego. Francuz ostatni raz ścigał się w WEC w 2013 roku w samochodzie GT, jego jedyny wyścig w prototypie miał miejsce dwa lata wcześniej. Francuz przez jeden sezon był również kierowcą rezerwowym w fabrycznym zespole Peugeota.

„Jestem bardzo ciekawy, jak to połączenie młodości i doświadczenia sprawdzi się w tak konkurencyjnych mistrzostwach jak WEC” – powiedział menedżer ds. sportu motorowego marki Claudio Berro. „Dla Isotty Fraschini, ci trzej kierowcy w zespole są kluczowi, ponieważ stają się ambasadorami marki w Europie, Ameryce Północnej i Azji, trzech strategicznych obszarach z komercyjnego punktu widzenia”.

Źródło: fiawec.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze