WRT odbyło pierwszy europejski test nowego prototypu BMW

Fabryczny zespół BMW M Team WRT ma za sobą pierwszy pełnoprawny test nowego prototypu BMW M Hybrid V8 w ramach przygotowań do sezonu 2024 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC.

Choć dwa egzemplarze prototypu LMDh niemieckiej marki już od pół roku ścigają się w amerykańskiej serii IMSA, na debiut w WEC przyjdzie poczekać dopiero do przyszłego sezonu. Fabryczny program w mistrzostwach świata prowadzi doświadczony i utytułowany belgijski zespół WRT, który spędził miniony weekend na torze Motorland Aragón.

Podczas trzech dni po hiszpańskim torze jeździli fabryczni kierowcy BMW Jesse Krohn, Maxime Martin, Sheldon van der Linde i Dries Vanthoor. Okazję, aby zasiąść za kierownicą mieli również juniorzy marki Dan Harper i Max Hesse. Zespół poinformował, że test przebiegł bez żadnych problemów i pozwolił zebrać wiele cennych danych.

„To wielki krok, na który wszyscy ciężko pracowaliśmy” – powiedział szef BMW M Team WRT Vincent Vosse. „To kamień milowy dla zespołu. Start w Le Mans zawsze był naszym celem, ale reprezentowanie w Le Mans takiego producenta jak BMW w czołowej klasie to spełnienie marzeń. Czuję, że jesteśmy z najlepszym producentem i najlepszą grupą ludzi, która stanowi zespół. Wykonali doskonałą robotę budując i przygotowując samochód. Pierwszy wyjazd na tor był udany, a potem odbyliśmy test bez żadnych problemów i zebraliśmy wartościowe dane. To był ważny pierwszy krok w przygotowaniach do sezonu 2024 i nie mogę się tego doczekać. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy są w to zaangażowani”.

BMW planuje jeszcze liczne testy z udziałem jak największej grupy kierowców fabrycznych. Debiut prototypu BMW M Hybrid V8 w mistrzostwach świata nastąpi 2 marca 2024 w Katarze.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze