Realteam Hydrogen i BMW Redline wygrywają 24h Le Mans Virtual, Polacy na podium

Realteam Hydrogen Redline #70 odniósł zwycięstwo w tegorocznej edycji 24h Le Mans Virtual. Drugie miejsce zajęli triumfatorzy pierwszej rundy tego wyścigu rozegranego w 2020 roku, którzy tym razem ścigali się w barwach Rebellion GPX Esports. W jej skład wchodzili między innymi polscy simracerzy – Kuba Brzeziński i Nikodem Wiśniewski.

Dla zwycięskiej ekipy Realteam Hydrogen Redline jeździło dwóch kierowców z prawdziwych wyścigów – Oliver Rowland z Formuły E oraz Felipe Drugovich z Formuły 2, a także dwóch simracerów - Jeffrey Rietveld i Michal Smidl.

Z pole position do tego wyścigu ruszała wspomniana ekipa Realteam Hydrogen Redline, a najlepsze okrążenie w piątkowych kwalifikacjach ustanowił Rietveld, pokonując Maxa Verstappena z siostrzanego zespołu Team Redline o zaledwie 0,002 sekundy.

Verstappen, który przystąpił do pierwszych przejazdów na starcie, szybko objął prowadzenie w swoim LMP2 #123, wyprzedzając Rietvelda już po szykanie Dunlopa w pierwszym sektorze. Od tego czasu ubiegłoroczny mistrz świata Formuły 1 wraz z kolegami z ekipy kontrolowali wyścig na prowadzeniu.

Po upływie 7,5 godziny Verstappen podczas dublowania jednego z samochodów Porsche z klasy GTE ściął szykanę Forda, a krawężniki podbiły prototyp, który następnie z impetem uderzył w okalające tor bariery. W wyniku tego doszło do urwania lewego tylnego koła, a uszkodzenia samochodu okazały się być na tyle poważne, że kontynuowanie udziału w wyścigu nie było możliwe.

Wcześniej jednak z rywalizacji wycofał się zespół Mercedes-AMG Petronas Esports. Na mniej niż trzy godziny po rozpoczęciu wyścigu, będący za kierownicą Dani Juncadella bardzo szybko dwukrotnie zredukował bieg, co spowodowało awarię silnika również w szykanie Forda, a Hiszpan następnie zatrzymał się na prostej startowej.

W kategorii GTE o zwycięstwo walczył również Team Redline, który wystawił BMW #71 oraz kierowców w składzie Rudy van Buren, Lorenzo Colombo, Enzo Bonito i Kevin Siggy. Odnieśli oni triumf, pokonując na mecie Porsche Esports Team #91 o 34 sekundy.

24h Le Mans Virtual zakończył sezon Le Mans Virtual Series, który miał pulę nagród o łącznej wartości ćwierć miliona dolarów. Połowa z tego była przyznawana na podstawie klasyfikacji 24-godzinnego wyścigu, a druga połowa – na podstawie wyników uzyskanych w łącznej klasyfikacji mistrzostw.

Dzięki zwycięstwom, po tytuły w swoich klasach sięgnęli Realteam Hydrogen Redline oraz BMW Team Redline.

TOP5 24h Le Mans Virtual – LMP

#70 Realteam Hydrogen Redline | Felipe Drugovich, Oliver Rowland, Jeffrey Rietveld, Michal Smidl – 407 okr.

#1 Rebellion GPX Esports | Louis Delétraz, Agustin Canapino, Kuba Brzeziński, Nikodem Wiśniewski

#4 Floyd ByKolles-Burst | Tom Dillmann, Bent Viscaal, Jesper Pedersen, Jernej Simončič

#21 GRAFF by ProSimu | Arno Santamato, Jan Marschalkowski, Maxime Brient, Yohann Harth

#49 YAS HEAT | Will Tregurtha, Sandy Mitchell, Marko Pejic, Balázs Remenyik

TOP5 24h Le Mans Virtual – GTE

#71 BMW Team Redline | Rudy van Buren, Lorenzo Colombo, Enzo Bonito, Kevin Siggy – 367 okr.

#91 Porsche Esports Team | Mitchell deJong, Laurin Heinrich, Mack Bakkum, Martin Krönke

#77 Proton Competition | Loek Hartog, Matt Campbell, Kevin van Dooren, Jeremy Bouteloup

#51 FDA Esports Team | Nicklas Nielsen, David Perel, Jordy Zwiers, Kasper Stoltze

#89 BMW Team BS+COMPETITION | Bruno Spengler, Robby Foley, Alen Terzic, Joonas Raivio

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze