Verstappen, Montoya i Palou wśród kierowców w 24h Le Mans Virtual

Mistrz świata Formuły 1 z sezonu 2021 Max Verstappen będzie jednym z kierowców, którzy wezmą w 24-godzinnym wyścigu Le Mans Virtual, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Verstappen wystartuje w zespole Team Redline, z którym jest związany od wielu lat. Ekipa wystawi między innymi prototyp LMP2 #123, w którym wirtualnie jeździć będą również Felix Rosenqvist, który ściga się w IndyCar, a także simracerzy: Maximilian Benecke oraz Atze Kerkhof.

W tego rodzaju wyścigu zadebiutuje Juan Pablo Montoya, który wspólnie z synem Sebastianem i simracerami Luką D’Amelio and Christopherem Högfeldrem przystąpią również w kategorii LMP w #24 ekipy LMVS Guest Car.

Zgodnie z zasadami, w każdym zespole muszą wystartować dwóch kierowców z wyścigów wirtualnych, a także dwóch z ratyfikowanych przez FIA serii wyścigowych. Wśród nich jest ubiegłoroczny mistrz IndyCar Alex Palou, który w klasie LMP będzie ścigać się w zespole Team Fordzilla.

Swoje zespoły wystawią także Mercedes, Red Bull i Alpine, który z kolei jest kierowany przez samego Fernando Alonso, choć Hiszpan nie weźmie bezpośredniego udziału w wyścigu.

Nie mogło zabraknąć również polskich akcentów. W klasie LMP w ekipie Rebellion GPX Esports #1 wystartują polscy simracerzy Nikodem Wiśniewski i Kuba Brzeziński, którzy triumfowali w inauguracyjnym wyścigu w 2020 roku, a w nadchodzącym wyścigu będą dzielić się obowiązkami z Louisem Delétrazem i Agustinem Canapino. W kolejnym LMP2 #28 zespołu Alpha Ind. ByKolles-Burst rywalizować będzie Dawid Mroczek, którego kolegami z ekipy będą Sergio Sette Camara, Lucas Ditlev Daugaard i Michi Hoyer. Z kolei w GTE będziemy mieli jednego reprezentanta: Zbigniew Siara będzie częścią załogi #35 Team Project 1 x BPM, w skład której wejdą również Nicolas Hillebrand, Peyo Peev a także trzeci, jeszcze nienazwany kierowca.

Łącznie w stawce pojawi się 50 samochodów, którzy przystąpią do wirtualnego ścigania na Circuit de la Sarthe – 29 w kategorii LMP i 21 w GTE. Pełna lista startowa jest dostępna pod linkiem.

Wyścig wystartuje 15 stycznia o godzinie 14:00, a kwalifikacje odbędą się dzień wcześniej. Zmagania będzie można śledzić na popularnych platformach streamingowych: YouTube, Twitchu oraz Facebooku.

Źródło: traxion.gg

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league