Verstappen, Montoya i Palou wśród kierowców w 24h Le Mans Virtual

Mistrz świata Formuły 1 z sezonu 2021 Max Verstappen będzie jednym z kierowców, którzy wezmą w 24-godzinnym wyścigu Le Mans Virtual, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Verstappen wystartuje w zespole Team Redline, z którym jest związany od wielu lat. Ekipa wystawi między innymi prototyp LMP2 #123, w którym wirtualnie jeździć będą również Felix Rosenqvist, który ściga się w IndyCar, a także simracerzy: Maximilian Benecke oraz Atze Kerkhof.

W tego rodzaju wyścigu zadebiutuje Juan Pablo Montoya, który wspólnie z synem Sebastianem i simracerami Luką D’Amelio and Christopherem Högfeldrem przystąpią również w kategorii LMP w #24 ekipy LMVS Guest Car.

Zgodnie z zasadami, w każdym zespole muszą wystartować dwóch kierowców z wyścigów wirtualnych, a także dwóch z ratyfikowanych przez FIA serii wyścigowych. Wśród nich jest ubiegłoroczny mistrz IndyCar Alex Palou, który w klasie LMP będzie ścigać się w zespole Team Fordzilla.

Swoje zespoły wystawią także Mercedes, Red Bull i Alpine, który z kolei jest kierowany przez samego Fernando Alonso, choć Hiszpan nie weźmie bezpośredniego udziału w wyścigu.

Nie mogło zabraknąć również polskich akcentów. W klasie LMP w ekipie Rebellion GPX Esports #1 wystartują polscy simracerzy Nikodem Wiśniewski i Kuba Brzeziński, którzy triumfowali w inauguracyjnym wyścigu w 2020 roku, a w nadchodzącym wyścigu będą dzielić się obowiązkami z Louisem Delétrazem i Agustinem Canapino. W kolejnym LMP2 #28 zespołu Alpha Ind. ByKolles-Burst rywalizować będzie Dawid Mroczek, którego kolegami z ekipy będą Sergio Sette Camara, Lucas Ditlev Daugaard i Michi Hoyer. Z kolei w GTE będziemy mieli jednego reprezentanta: Zbigniew Siara będzie częścią załogi #35 Team Project 1 x BPM, w skład której wejdą również Nicolas Hillebrand, Peyo Peev a także trzeci, jeszcze nienazwany kierowca.

Łącznie w stawce pojawi się 50 samochodów, którzy przystąpią do wirtualnego ścigania na Circuit de la Sarthe – 29 w kategorii LMP i 21 w GTE. Pełna lista startowa jest dostępna pod linkiem.

Wyścig wystartuje 15 stycznia o godzinie 14:00, a kwalifikacje odbędą się dzień wcześniej. Zmagania będzie można śledzić na popularnych platformach streamingowych: YouTube, Twitchu oraz Facebooku.

Źródło: traxion.gg

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze