Kaffer wystartuje w 24h Le Mans z Risi Competizione

Pierre Kaffer dołączy do Giancarlo Fisichelli i Toniego Vilandera w składzie zespołu Risi Competizione na tegoroczny wyścig 24 godziny Le Mans.

Dla 40-letniego Niemca będzie to 11. start w całodobowym klasyku i trzeci w barwach ekipy z Houston. Pierwszy występ w barwach Risi w 2009 roku przyniósł zwycięstwo, z kolei w kolejnym roku zespół nie dojechał do mety. Kaffer powrócił do Risi na lata 2014-2015, odnosząc dwa zwycięstwa w IMSA Championship.

„Powrót za kierownicę Ferrari zespołu Risi Competizione w Le Mans to zaszczyt” – powiedział Kaffer. „Wygraliśmy wspólnie w 2009 roku z Jamiem [Melo] i Miką [Salo] w Ferrari 430 GT, a później mieliśmy sukcesy w latach 2014-2015. Czuję się bardzo komfortowo i znam wszystkich w ekipie, zatem nie mogę doczekać zjednoczenia się ze starym składem”.

Właściciel zespołu Giuseppe Risi dodał: „Pierre Kaffer będzie naszym trzecim kierowcą w Le Mans. Doskonale pasuje, bo mamy wspólną przeszłość, wie jak pracować z naszymi ludźmi, zna resztę kierowców i odnosił dla nas sukcesy. Powinien bez problemów wejść w swoją rolę i cieszymy się, że do nas wróci”.

Tegoroczny wyścig 24h Le Mans odbędzie się w dniach 17-18 czerwca.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league