Ferrari ustaliło składy kierowców WEC

Włoski zespół AF Corse ponownie wystawi dwie załogi w Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC dla fabrycznych kierowców Ferrari. Ekipa będzie bronić tytułów mistrzowskich w kategorii kierowców oraz producentów.

Na dwa miesiące przed rozpoczęciem sezonu 2022 w Sebring, Ferrari nominowało czwórkę kierowców, która będzie rywalizować w pełnym sezonie. W samochodzie #51 zasiądą broniący tytułu Alessandro Pier Guidi i James Calado, natomiast w #52 pojadą Miguel Molina i nowy w klasie GTE Pro Antonio Fuoco.

„Sezon 2021 był fantastyczny i wygraliśmy wszystko, co było można” – skomentował Pier Guidi. „W sporcie motorowym wszystko jednak szybko wraca do punktu wyjścia. Będziemy zaczynać z zerową ilością punktów i znów musimy udowodnić, że jesteśmy najlepsi. Damy z siebie wszystko. Ten sezon będzie bardzo trudny dla Ferrari, bo poza wyścigami, będzie musiało rozwijać dwa nowe samochody, co komplikuje sprawę. Wiemy jednak skąd znaleźć dodatkową motywację w tych trudnych chwilach. To ostatni sezon GTE Pro w WEC i jest mi przykro z tego powodu, bo uwielbiam tę kategorię. Chcemy dobrze się spisać i pozostawić po sobie kolejne dobre wspomnienie związane z modelem 488 GTE, który dał nam tyle sukcesów i satysfakcji”.

Calado dodał: „Jesteśmy mistrzami świata, więc oczekiwania są duże ze strony zespołu, Ferrari i wszystkich fanów. Oczywiście, wspólnie z Alessandro zrobimy wszystko, aby wywalczyć trzeci tytuł. Będziemy musieli pracować na to jeszcze ciężej, bo na pewno rywale podniosą swój poziom. Będzie również Corvette i wiemy, jak konkurencyjni są. Damy z siebie wszystko, wykorzystując nasze doświadczenie w mistrzostwach świata”.

Molina rozpocznie swój trzeci sezon w WEC: „Cieszę się, że wracam na kolejny sezon mistrzostw świata, w którym będę mieć nowego zespołowego kolegę. Antonio wykonał znakomitą robotę w klasie GTE Am, udowadniając, że jest bardzo konkurencyjny. Jesteśmy gotowi, aby walczyć o zwycięstwo w okresie ważnym pod kątem przyszłości. Nasze tempo w końcówce ostatniego sezonu nastraja mnie optymistycznie i nie mogę doczekać się startu w Sebring. Chciałbym podziękować Danielowi [Serrze] za wszystko, co zrobił w zeszłym sezonie. Był przykładnym zespołowym kolegą, regularnie bardzo szybkim”.

Do zespołu fabrycznego na sezon 2022 dołącza Fuoco, który zajmie miejsce Daniela Serry: „Szczerze mówiąc, bardzo cieszę się z tej szansy. Nadeszła ona po dojściu do ślepego zaułka w świecie wyścigów samochodów jednomiejscowych. Mam nadzieję dodać coś od siebie dla zespołu i Ferrari w sezonie 2022”.

W klasie GTE Pro wystartuje w tym roku pięć samochodów. Swoich kierowców na sezon 2022 potwierdziły już Porsche i Corvette.

Źródło: ferrari.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1