Ferrari ustaliło składy kierowców WEC

Włoski zespół AF Corse ponownie wystawi dwie załogi w Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC dla fabrycznych kierowców Ferrari. Ekipa będzie bronić tytułów mistrzowskich w kategorii kierowców oraz producentów.

Na dwa miesiące przed rozpoczęciem sezonu 2022 w Sebring, Ferrari nominowało czwórkę kierowców, która będzie rywalizować w pełnym sezonie. W samochodzie #51 zasiądą broniący tytułu Alessandro Pier Guidi i James Calado, natomiast w #52 pojadą Miguel Molina i nowy w klasie GTE Pro Antonio Fuoco.

„Sezon 2021 był fantastyczny i wygraliśmy wszystko, co było można” – skomentował Pier Guidi. „W sporcie motorowym wszystko jednak szybko wraca do punktu wyjścia. Będziemy zaczynać z zerową ilością punktów i znów musimy udowodnić, że jesteśmy najlepsi. Damy z siebie wszystko. Ten sezon będzie bardzo trudny dla Ferrari, bo poza wyścigami, będzie musiało rozwijać dwa nowe samochody, co komplikuje sprawę. Wiemy jednak skąd znaleźć dodatkową motywację w tych trudnych chwilach. To ostatni sezon GTE Pro w WEC i jest mi przykro z tego powodu, bo uwielbiam tę kategorię. Chcemy dobrze się spisać i pozostawić po sobie kolejne dobre wspomnienie związane z modelem 488 GTE, który dał nam tyle sukcesów i satysfakcji”.

Calado dodał: „Jesteśmy mistrzami świata, więc oczekiwania są duże ze strony zespołu, Ferrari i wszystkich fanów. Oczywiście, wspólnie z Alessandro zrobimy wszystko, aby wywalczyć trzeci tytuł. Będziemy musieli pracować na to jeszcze ciężej, bo na pewno rywale podniosą swój poziom. Będzie również Corvette i wiemy, jak konkurencyjni są. Damy z siebie wszystko, wykorzystując nasze doświadczenie w mistrzostwach świata”.

Molina rozpocznie swój trzeci sezon w WEC: „Cieszę się, że wracam na kolejny sezon mistrzostw świata, w którym będę mieć nowego zespołowego kolegę. Antonio wykonał znakomitą robotę w klasie GTE Am, udowadniając, że jest bardzo konkurencyjny. Jesteśmy gotowi, aby walczyć o zwycięstwo w okresie ważnym pod kątem przyszłości. Nasze tempo w końcówce ostatniego sezonu nastraja mnie optymistycznie i nie mogę doczekać się startu w Sebring. Chciałbym podziękować Danielowi [Serrze] za wszystko, co zrobił w zeszłym sezonie. Był przykładnym zespołowym kolegą, regularnie bardzo szybkim”.

Do zespołu fabrycznego na sezon 2022 dołącza Fuoco, który zajmie miejsce Daniela Serry: „Szczerze mówiąc, bardzo cieszę się z tej szansy. Nadeszła ona po dojściu do ślepego zaułka w świecie wyścigów samochodów jednomiejscowych. Mam nadzieję dodać coś od siebie dla zespołu i Ferrari w sezonie 2022”.

W klasie GTE Pro wystartuje w tym roku pięć samochodów. Swoich kierowców na sezon 2022 potwierdziły już Porsche i Corvette.

Źródło: ferrari.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze