Rebellion dokucza Toyocie, Ferrari najszybsze w obu klasach GTE

Toyota #1 uzyskała najlepszy czas ostatniej sesji treningowej na torze Silverstone. W pozostałych klasach najszybsi byli Albuquerque i kierowcy Ferrari. 

Choć najlepszy czas sesji ponownie należał do Toyoty, po raz kolejny Rebellion okazał się przeciwnikiem, który może stoczyć z fabrycznym zespołem interesujący bój. Dwa kolejne miejsca zajęły właśnie pojazdy szwajcarskiej ekipy, spychając na dalszy plan drugą z Toyot. Jedynie dwie Ginetty wciąż nie są w stanie nawiązać walki z japońską ekipą, wskutek czego ponownie ich kierowcy zajęli dwa ostatnie miejsca w klasie. 

W innych klasach, liderem LMP2 ponownie został Filipe Albuquerque, dopinając serię trzech najlepszych wyników treningów dla załogi #22 od United Autosports. Ponownie szybcy okazali się też kierowcy Racing Team Nederland, jednak tym razem do czołowej trójki dołączył faworyzowany DC Racing #37. 

W obu klasach GTE najszybsze były natomiast Ferrari. O ile w klasie GTE-Pro załoga #51 niewiele przebiła czas Porsche #91, to zaskoczeniem był fakt, że za tą dwójką znalazł się najlepszy samochód GTE-Am, #83 od AF Corse. Załoga pod wodzą Emmanuela Collarda wyraźnie pokonała cztery pojazdy GTE-Pro oraz resztę stawki GTE-Am, w której tym razem nie błysnęły dwa Aston Martiny. 

Więcej informacji wkrótce... 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league