Zespół Rebellion Racing poinformował o zmianach w składach obu swoich załóg na marcowy wyścig 1000 mil Sebring, będący kolejną rundą Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Zakontraktowany przez Porsche oraz DS Techeetah André Lotterer nie będzie mógł uczestniczyć w weekendzie wyścigowym, ze względu na obowiązki w symulatorze Formuły E. Zespół zadecydował zatem o przesunięciu Mathiasa Beche do prototypu #1, gdzie dołączy do Bruno Senny i Neela Janiego. Lotterer powróci do Rebellion Racing na czas kolejnej rundy WEC na torze Spa-Francorchamps.

Miejsce Beche’a w prototypie #3 zajmie dochodzący do składu ekipy Nathanaël Berthon, który utworzy załogę wspólnie z Gustavo Menezesem i Thomasem Laurentem.

Nie jest to jedyna zmiana na liście zgłoszeń od czasu ostatniego wyścigu. Były kierowca Formuły 1 Siergiej Sirotkin zastąpi Matewosa Isaakiana w załodze #17 zespołu SMP Racing. Rosyjska ekipa będzie musiała poczynić dalsze zmiany, bowiem Jenson Button nie będzie mógł wystartować w samochodzie #11 z uwagi na zobowiązania wobec Hondy w serii Super GT.

W klasie LMP2, zespół Jackie Chan DC Racing całkowicie zmieni załogę #37, którą stanowić będą od teraz David Heinemeier Hansson, Jordan King i Will Stevens – ten ostatni nie będzie mógł uczestniczyć z ekipą w 24h Le Mans. Dotychczasowa załoga składała się z trzech malezyjskich kierowców – Jazemana Jaafara, Nabila Jeffriego i Weirona Tana. Choć odnieśli zwycięstwo na torze Fuji, musieli ustąpić miejsca w aucie, z przyczyn niezależnych od siebie i zespołu.

Gościnny występ w klasie GTE Pro ogłosił zespół Corvette Racing, który reprezentować będą mistrzowie IMSA Jan Magnussen i Antonio Garcia, a także były zwycięzca 24h Le Mans Mike Rockenfeller. BMW ogłosiło dodatkowych kierowców na rundę w Sebring – Alexander Sims dołączy do załogi #81, a Bruno Spengler zasili skład #82.

1000-milowy wyścig na torze Sebring odbędzie się w piątek 15 marca, dzień przed 12-godzinnym wyścigiem IMSA.

Źródło: fiawec.com, fiawec.com, fiawec.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race