Sébastien Buemi, Fernando Alonso i Kazuki Najamija odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata, pokonując swoich zespołowych kolegów Mike’a Conwaya, Kamuiego Kobayashiego i José Maríę Lópeza.

Znakomita jazda Lópeza sprawiła, że załoga #7 objęła prowadzenie w czwartej godzinie wyścigu, a przewaga nad siostrzaną załogą wynosiła w pewnym momencie ponad 20 sekund. Problemy w alei serwisowej sprawiły, że ta przewaga stopniała do zaledwie pięciu sekund na godzinę przed końcem, a o zwycięstwie zadecydowało wypadnięcie z toru przez Kobayashiego, który uszkodził podłogę w samochodzie #7 i bez walki musiał oddać pierwsze miejsce Buemiemu w aucie #8 na 50 minut przed końcem. Szwajcar przyjechał na metę o 17 sekund przed swoim zespołowym kolegą.

Kolejne dwie pozycje zajęły załogi Rebellion Racing – Neel Jani i André Lotterer w #1 oraz Mathias Beche, Thomas Laurent i Gustavo Menezes w #3, a pierwszą piątkę uzupełnili Stephane Sarrazin i Igor Orudżew z zespołu SMP Racing #17.

Podwójny triumf w klasie LMP2 odniósł zespół Jackie Chan DC Racing – na najwyższym stopniu podium stanęli Ho-Pin Tung, Gabriel Aubry i Stéphane Richelmi, którzy pokonali Jazemana Jaafara, Weirona Tana i Nabila Jeffriego. Podium uzupełnili André Negrão, Nicolas Lapierre i Pierre Thiriet z Signatech Alpine.

Swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli Alessandro Pier Guidi i James Calado w Ferrari #51. Swojego rodaka do ostatnich okrążeń próbował ścigać Gianmaria Bruni w Porsche #91, lecz wraz z Richardem Lietzem stanął on na drugim stopniu podium. Pierwszą trójkę uzupełniła lokalna załoga Forda – Andy Priaulx i Harry Tincknell. Licząca się w walce o czołowe pozycje załoga Astona Martina #95 odpadła z powodu problemów ze skrzynią biegów, natomiast awaria zawieszenia wyeliminowała BMW #82.

Zwycięstwo w klasie GTE Am odniosła załoga Dempsey-Proton Racing #77 w składzie Christian Ried, Julien Andlauer i Matt Campbell. Skorzystali oni na 75-sekundowych karach dla ekip TF Sport oraz Team Project 1, które zajęły drugie i czwarte miejsce – na ostatnim okrążeniu Jörg Bergmeister został wyprzedzony przez Pedro Lamy’ego w Astonie Martinie #98.

Kolejna runda Długodystansowych Mistrzostw Świata odbędzie się w połowie października na japońskim torze Fuji.

Wyniki wyścigu

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race