Sébastien Buemi, Fernando Alonso i Kazuki Najamija odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata, pokonując swoich zespołowych kolegów Mike’a Conwaya, Kamuiego Kobayashiego i José Maríę Lópeza.

Znakomita jazda Lópeza sprawiła, że załoga #7 objęła prowadzenie w czwartej godzinie wyścigu, a przewaga nad siostrzaną załogą wynosiła w pewnym momencie ponad 20 sekund. Problemy w alei serwisowej sprawiły, że ta przewaga stopniała do zaledwie pięciu sekund na godzinę przed końcem, a o zwycięstwie zadecydowało wypadnięcie z toru przez Kobayashiego, który uszkodził podłogę w samochodzie #7 i bez walki musiał oddać pierwsze miejsce Buemiemu w aucie #8 na 50 minut przed końcem. Szwajcar przyjechał na metę o 17 sekund przed swoim zespołowym kolegą.

Kolejne dwie pozycje zajęły załogi Rebellion Racing – Neel Jani i André Lotterer w #1 oraz Mathias Beche, Thomas Laurent i Gustavo Menezes w #3, a pierwszą piątkę uzupełnili Stephane Sarrazin i Igor Orudżew z zespołu SMP Racing #17.

Podwójny triumf w klasie LMP2 odniósł zespół Jackie Chan DC Racing – na najwyższym stopniu podium stanęli Ho-Pin Tung, Gabriel Aubry i Stéphane Richelmi, którzy pokonali Jazemana Jaafara, Weirona Tana i Nabila Jeffriego. Podium uzupełnili André Negrão, Nicolas Lapierre i Pierre Thiriet z Signatech Alpine.

Swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli Alessandro Pier Guidi i James Calado w Ferrari #51. Swojego rodaka do ostatnich okrążeń próbował ścigać Gianmaria Bruni w Porsche #91, lecz wraz z Richardem Lietzem stanął on na drugim stopniu podium. Pierwszą trójkę uzupełniła lokalna załoga Forda – Andy Priaulx i Harry Tincknell. Licząca się w walce o czołowe pozycje załoga Astona Martina #95 odpadła z powodu problemów ze skrzynią biegów, natomiast awaria zawieszenia wyeliminowała BMW #82.

Zwycięstwo w klasie GTE Am odniosła załoga Dempsey-Proton Racing #77 w składzie Christian Ried, Julien Andlauer i Matt Campbell. Skorzystali oni na 75-sekundowych karach dla ekip TF Sport oraz Team Project 1, które zajęły drugie i czwarte miejsce – na ostatnim okrążeniu Jörg Bergmeister został wyprzedzony przez Pedro Lamy’ego w Astonie Martinie #98.

Kolejna runda Długodystansowych Mistrzostw Świata odbędzie się w połowie października na japońskim torze Fuji.