Alonso prowadzi w połowie wyścigu

Fernando Alonso wyprzedził swojego zespołowego kolegę Mike’a Conwaya w zakręcie Brooklands, by objąć prowadzenie na 82. okrążeniu 6-godzinnego wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Silverstone.

Hiszpan musiał odrabiać straty po dłuższym postoju prototypu #8, lecz regularnie notował lepsze czasy okrążeń od kierowcy drugiej Toyoty i po kilku próbach ataku znalazł się na prowadzeniu. Alonso zdążył ze swoim manewrem przed pojawieniem się samochodu bezpieczeństwa, który wyjechał na tor gdy Davide Rigon zaczął gubić części ze swojego Ferrari #71, uszkodzonego w kolizji z Jegorem Orudżewem z ekipy SMP Racing #17.

Ze stratą dwóch okrążeń do liderów podąża załoga Rebellion Racing #1, a siostrzana załoga #3 traci już kolejne okrążenie, podobnie jak wspomniany zespół SMP Racing #17.

Na prowadzenie w klasie LMP2 wyszedł zespół TDS Racing, zawdzięczając to szybkiej jeździe Loica Duvala. Francuz ma za sobą dwa prototypy ekipy Jackie Chan DC Racing, a ze stratą okrążenia do tej trójki podążają załogi Signatech Alpine oraz DragonSpeed.

W klasie GTE Pro na czele znajduje się załoga Ferrari #51, a kolejne pozycje zajmują Porsche #92 oraz Aston Martin #95. Tuż po zjeździe samochodu bezpieczeństwa na swój trzeci postój zjechały oba samochody Forda, oddając chwilowo swoje miejsca w czołówce.

Liderem w klasie GTE Am jest zespół Dempsey-Proton Racing #77, a na okrążeniu lidera znajdują się jeszcze Aston Martin #98, Porsche #86 od Gulf Racing, Ferrari #61 od Clearwater Racing, Porsche #56 od Team Project 1 oraz Aston Martin #90 od TF Sport.

Klasyfikacja po trzech godzinach

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league