Aitken i ekipa Action Express Racing na prowadzeniu po ¾ wyścigu 24h Daytona

Jack Aitken, kierowca Cadillaca zespołu Action Express Racing #31, jest na wirtualnym prowadzeniu w klasyfikacji 24-godzinnego wyścigu na torze Daytona International Speedway. Za Brytyjczykiem jedzie Matt Campbell z Porsche Team Penske #7, a także Matthiu Jamminet z drugiego prototypu Porsche. Różnica jest taka, że francuski kierowca z #6 musi odbyć karę za niestosowanie się do parametrów kontrolowania napędu w swoim prototypie. Przez to na podium weszło prywatne Porsche ekipy Proton Competition #5.

Z walki o wysokie pozycje odpadły auta BMW Team RLL. Najpierw usterka zdarzyła się w ekipie #24, a chwilę później, pomimo znakomitego tempa, Connor De Phillippi w #25 musiał zjechać na naprawę swojego BMW. Z wyścigu o wycofano Cadillaca Racing #01, który po kolejnych usterkach postanowiono, zrezygnować z dalszego udziału w 24h Daytona. W czołówce też ekipa Wayne Taylor Racing #40 i JDC Miller Motorsports #85.

W kategorii LMP2 przez dłuższy okres prowadziła ekipa Era Motorsports #18. Connor Zilisch jechał dobrym tempem, przez co utrzymali się na wysokim miejscu. Z dobrej strony prezentowali się kierowcy CrowdStrike Racing #04, a w szczególności Malthe Jakobsem, który raz za razem bił personalne rekordy okrążeń. Wysoko Inter Europol Competition w kolaboracji z PR1/Mathiasen Motorsports #52. Czasy Toma Dillmana z poranku były bardzo dobre, co dało do przesunięcia się z miejsca szóstego na trzecie w swojej klasie.

Doskonała jazda kierowców BMW Team Paul Miller Racing #1 sprawił, że są liderami w kategorii GTD Pro. Za nimi są Corvette Racing #3 i Risi Competizione #62, które miało przerwę związaną z wymianą hamulców. Za nimi jest słabnąca Corvette Racing #3 mająca problemy z silnikiem Pratt Miller.

Zaskakująco dobrze radzi sobie Triasi Competizione #023. Drugie i trzecie miejsce należą do Mercedesów-AMG GT3, drugi jest Lone Star Racing #80, a trzeci Winward Racing #57.

Słońce nad Daytoną już wzeszło już i rozpoczynamy poranek na Daytona International Speedway. Zapowiadane się później delikatne dreszczowe warunki.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze