Action Express Racing #31 prowadzi na półmetku 24h Daytona

Jack Aitken, który jest tuż przed Laurensem Vanthoorem z Porsche Team Penske #6 jest liderem 24-godzinnego wyścigu Daytona, który o 7:40 rozpoczął jej drugą część. Kierowca Action Express Racing #31 przejechał ponad 380 okrążeń. Powody do zadowolenia mogą mieć zawodnicy Inter Europol Competition #52, którzy w kategorii LMP2 prowadzą przed Connorem Zilischem w Era Motorsports #18 i Malthe Jakobsen z Crowdstrike Racing #04.

Pier Guidi z Risi Competizione #62 jest liderem w kategorii GTD Pro, a w GTD prowadzi Frederik Schandorff z Inception Racing #70.

Podczas wieczornej części wyścigu 24h Daytona, doszło do wielu przetasowań m.in. w kategorii GTP. Problemy miały prototypy Wayne Taylor Racing #10 i #40, błąd nadarzył się Scottowi Dixonowi, który najpierw wjechał w ścianę z opon, a także później wjeżdżając do pit-line przekroczył prędkość, dostając jeszcze karę drive through.

Z klasy GTD Pro odpadł Sun Energy 1, a w GTD z rywalizacją pożegnały się dwa Astony Martiny ekip Magnus Racing #44 i Heart of Racing #27. W wyścigu nie zobaczymy już dalej High Class Racing #20, które po licznych kolizjach postanowiono wycofać duński zespół.

Nad Daytona zapowiadany jest deszcz, a nawet burza o 4:00 czasu lokalnego.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze