High Class Racing z nowymi kierowcami

Dwóch nowych kierowców zobaczymy w prototypie ORECA 07, duńskiego zespołu wyścigowego High Class Racing, który ma pojechać w pełnym sezonie serii IMSA. Są to Scott Huffaker i Laurens Hoerr. Ten pierwszy ma pojechać w wyścigu 24h Daytona, zaś drugi – będzie zawodnikiem pięciu rund mistrzostw Endurance Cup.

Wcześniej w High Class Racing ogłoszono, że cały sezon pojedzie Seth Lucas i Dennis Andersen. Hoerr wcześniej w IMSA startował tylko dwa razy – w 2021 roku pojechał w wyścigu kwalifikacyjnym do 24h Daytona, a także w samym wyścigu na florydzkim torze. W samych kwalifikacjach zawodnik z Niemiec pojechał znakomicie, wygrywając wraz z Moritzem Kranzem wyścig i startując do 24h Daytona z pierwszego pola.

Huffaker to kierowca ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w IMSA startował w 2020 roku wraz z ekipą PR1/Mathiasen Motorsports. Wraz z zespołem, przez dwa lata wygrał 5 wyścigów, głównie występując w wyścigach Endurance Cup, a także będąc mistrzem tej klasy właśnie we wspomnianej już klasyfikacji długodystansowej w 2022 roku. Poprzedni sezon, Huffaker pojechał w zespole TDS Racing #11 zdobywając jedno podium w 12h Sebring.

W środę ekipa High Class Racing #20 zaprezentowała swoje malowanie prototypu, które ma naklejki innego zespołu, MDK Motorsports, z racji partnerstwa, jakie w 2024 roku podpisały ze sobą ekipy.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze