Heart of Racing #23 z pierwszego pola na Lime Rock Park

Bez większych sensacji zakończyły się kwalifikacje do sobotniego wyścigu na amerykańskim torze Lime Rock Park. W próbach czasowych brały udział auta GT3 z serii IMSA. Pole position zdobył Ross Gunn z Heart of Racing #23, a w klasie GTD wygrał Mike Skeen z Team Korthoff Motorsports #32.

Mierzący nieco ponad 2,41 km długości obiekt jest położony w stanie Connecticut, a także oddalony jest o około 80 kilometrów od stanowej stolicy – Hartford. Nigdy nie był przebudowywany, a to oznacza, że nitka toru ma taki sam kształt, jak w dniu otwarcia, czyli od roku 1957.

Na tej trasie ścigali się wszystkie legendy z serii Formuła Libre, SCCA, ALMS, czy też zawodnicy ALMS i GTP.

Na najkrótszym torze w kalendarzu IMSA o 23:35 czasu środkowoeuropejskiego, kierowcy GTD Pro i GTD wzięli udział w kwalifikacjach. W nich najlepszy był Ross Gunn z ekipy Heart of Racing #23. Brytyjczyk uzyskał czas 50,593 sek. Drugi był Jack Hawksworth z Lexusa zespołu Vasser Sullivan #14 z wynikiem 50,784s.

Jedynym autem w klasie GTD Pro, które nie przekroczyło bariery 51 sekund, jest Pfaff Motorsports #9, który stracił do zwycięzcy 0,481s.

Bardziej zacięta walka, była w kategorii GTD. Zwycięzcą został Mike Skeen z Team Korthoff Motorsports #32. Amerykanin z Mercedesa-AMG miał czas 51,157s. Pokonał on m.in. Frederika Schandorff’a z Incetion Racing #70, czy Misha Goikhberg z Forte Racing #79. W obu przypadkach były to małe różnice, między wspomnianą trójką kierowców.

Frederik Schandorff do zdobywcy pierwszego miejsca zabrakło mu 0,007 sekundy, zaś Goikhberowi – 0,027 sekundy.

Wyścig rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00.