Zapowiedź Roar Before the 24

Tradycyjnie przed 24-godzinnym wyścigiem na torze Daytona odbywają się testy, w którym biorą udział wszystkie zespoły. Roar Before the 24 jest swoistym rodzajem testów przed egzaminem ostatecznym, jakim jest 24h Daytona pod koniec stycznia.

1 grudnia zeszłego roku ogłoszono, że od tego sezonu ekipy IMSA nie będą brały udziału w tzw. wyścigu kwalifikacyjnym, który odbywał się od dwóch lat. 100-minutowe zmagania zostaną zastąpione normalnymi kwalifikacjami, podzielonymi na kategorie. Zostaną one przeprowadzone 22 stycznia, czyli w finalny dzień przedsezonowych testów Roar Before the 24.

Pełną listę startową tworzy 61 ekip. Najbardziej liczna, bo 24 zespoły liczy kategoria GTD. W nich mamy aż 9 różnych producentów. Opublikowano ostatnio też nowy «balance of performance» w samochodach GT. W dwóch przypadkach mamy nowe samochody – to Ferrari 296 GT3 oraz nowe Porsche 911 GT3 R, typ 992. Poza tym Lamborghini ma nową, ulepszoną generację Huracana GT3.

Najwięcej kilogramów względem zeszłego roku doszło do McLarena 720S. Ekipa Inception Racing, wspierana przez Optimum Motorsport, na pokładzie będzie miała dodanych aż 25 kilogramów. Najlepiej wyszedł na tym Mercedes-AMG GT3, który nie dość, że stracił 15 kilogramów, to zwiększono zbiornik paliwa o 2 litry.

Drugą najliczniejszą grupą, jaka wystąpi na Roar Before the 24, będą prototypy LMP2. Wszystkie zespoły korzystają z usług prototypów ORECA. Poza tym poznaliśmy też malowania m.in. prototypu Era Motorsports #18, a także Proton Competizione #55.

Po 9 ekip będą wystawiać pozostałe klasy – GTD Pro, LMP3 oraz najnowszej generacji, prototypy GTP. Jest parę niewiadomych, jeśli chodzi o klasę LMP3. Przykładem jest skład Riley Motorsports czy też MRS GT-Racing. Najciekawszym malowaniem wykazała się ekipa JDC-Miller Motorsports #40, który w prześmiewczy sposób na swoim prototypie LMP3 pokazała, że będą w późniejszej części sezonu jechać też w klasie GTP.

Zespoły i mechanicy są już na miejscu na «świątyni prędkości», jakim jest tor Daytona International Speedway. Wyścig kwalifikacyjny Roar Before the 24 rozpocznie się w niedzielę o godzinie 19:25. Z kolei sam 24h Daytona odbędzie się za tydzień w dniach 28-29 stycznia.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze