Po pierwszym dniu Roar Before The 24

W piątek odbyły się pierwsze testy na torze Daytona International Speedway. W pierwszych treningach tego sezonu, bezkonkurencyjny okazuje się być Acura ARX-06 ekipy Meyer Shank Racing #60. W obu treningach to właśnie kierowcy różowo-białego prototypu byli najszybsi. W innych kategoriach bardzo wysoko plasują ekipy PR1/Mathiasen Motorsports w LMP2, zaś w GTD Pro i GTD dobre tempo prezentują kierowcy Astona Martina.

Pierwsza sesja to też pierwsza niewiadoma, jak zaprezentują się prototypy GTP, prototypy nowej generacji, które w serii IMSA są wielką rewolucją. W niej bardzo dobre tempo pokazała Acura ARX-06 LMDh, która były w TOP 3 ekip. Colin Braun z czasem 1:35,635 uzyskał najlepszy rezultat w pierwszej sesji treningowej. Swój najlepszy wynik wykręcił na przedostatnim mierzonym okrążeniu, przed tym jak przekazał auto Tomowi Blomqvistowi.

Bardzo dobre tempo pokazał prototyp PR1/Mathiasen Motorsports #52. Ekipa wyprzedziła o 0,184s zwycięzców z 2021 roku, zawodników Era Motorsports #18 i o 0,427s trzeci zespół Tower Motorsports #8. W PR1/Mathiasen Motorsports najszybszy był Alex Quinn.

Niepokojące słabe tempo w pierwszego dnia pokazało nowe Porsche 911 GT3 R, a także pierwsi mistrzowie LMP3 w serii IMSA, Riley Motorsports. Ci drudzy mieli awarię związaną z ich autem.

Z kolei dobre wyniki zaprezentowały Mercedesy. Sun Energy 1 Racing #75 było najszybsze w drugim treningu, będąc tuż przed zespołem Vasser Sullivan #12, a także Magnus Racing #44.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze