Kobayashi wraca do IMSA

Kamui Kobayashi wystartuje w swoim pierwszym wyścigu sprinterskim IMSA Championship. Fabryczny kierowca Toyoty i szef zespołu Długodystansowych Mistrzostw Świata zastąpi Jacka Hawkswortha w kanadyjskiej rundzie na torze Canadrian Tire Motorsports Park.

35-latek po raz pierwszy zasiądzie za sterami auta GT3 w serii IMSA. Ekipa Vasser Sullivan w tym sezonie wystawia jedno auto w klasie GTD Pro oraz w kategorii GTD. Kobayashi zasiądzie w Lexusie RC F z numerem 14, a jego zmiennikiem będzie Brytyjczyk, Ben Barnicoat. Zmiana Jacka Hawkswortha na Kamuiego Kobayashiego była możliwa, gdyż Lexus jest firmą należącą pod szyld Toyoty.

Hawksworth leczy swoją kontuzję, odniesioną w maju, kiedy to Brytyjczyk miał wypadek na motocrossie. Nie wiadomo, jak długo zawodnik z Bradford będzie pauzował, jednak decyzja odnośnie do ewentualnego powrotu, będzie podejmowana z dnia na dzień.

Dla Kobayashiego, start w aucie GT3 jest powrotem po dwóch latach, gdzie startował on w 24-godzinnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps.

Źródło: sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze