Mocny skład Chip Ganassi Racing na sezon 2022 w IMSA

Aż dwa prototypy Cadillaca z zespołu Chip Ganassi Racing, zobaczymy w kategorii Daytona Prototype international. Samochody będą oznaczone numerami 01 i 02.

W zeszłym roku, jeden prototyp Chip Ganassi Racing na 24h Daytona zajął dobre, 5. miejsce, po pechu jakiego doznała ekipa w końcówce wyścigu. Wówczas Cadillac DPi #01, na 10 minut przed końcem zawodów miał problemy z oponą i zespół, musiał zjechać do pit-line po nowe ogumienie.

W tym roku stawka jest naprawdę mocna. W aucie z numerem 01 pojedzie: 4-krotny mistrz serii ChampCar, Sébastien Bourdais, zwycięzca 24h Daytona z 2020 roku, Scott Dixon, mistrz serii NTT IndyCar z zeszłego roku, oraz wielokrotnego zwycięzcę 24h Daytona. Z kolei w samochodzie z numerem dwa na 24-godzinnym klasyku pojawią się Earl Bamber, mistrz serii IMSA z 2019 roku, w kategorii GT Le Mans, Marcus Ericsson, 6. kierowca sezonu 2021 w IndyCar Series, Alex Lynn, który w 2021 roku, wygrał swój pierwszy wyścig w Formule E, a także wystartuje Kevin Magnussen, Duński kierowca wyścigowy, zasiadający za sterami Chip Ganassi Racing w zeszłym roku.

W pełnym sezonie IMSA pojedzie weteran wyścigów długodystansowych, Renger van der Zande, który w 2021, wraz Kevinem Magnussenem wygrali jedną rundę mistrzostw – na torze w Detroit. Poza Holendrem, w prototypie #01 na cały sezon pojedzie Sebastian Bourdais. Francuz w zeszłym roku rywalizował w ekipie JDC-Miller Motorsports #5, wygrywając sensacyjnie 12h Sebring, wraz z Tristanem Vautierem i Loïkiem Duvalem.

W prototypie #02, cały sezon pojadą Earl Bamber i Alex Lynn. Ten pierwszy to już legenda serii IMSA, którego głównie można kojarzyć z programu Porsche GT Team i słynnego duetu „Bamthor”, który współtworzył z Belgiem, Laurensem Vanthoorem. Alex Lynn, pojedzie pierwszy cały sezon IMSA, choć Brytyjczyk startował już w barwach Wayne Taylor Racing i zaprezentował się dobrze, wygrywając w 2017 roku, wyścig 12h Sebring, wraz z braćmi Taylor – Rickim i Jordanem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league