Ekipa NTe Sport pojedzie w 24h Daytona

Amerykański zespół wyścigowy NTe Sport #42 ogłosiło kierowców oraz nowy samochód na sezon 2022. Ekipa zlokalizowana w Dallas, wymieniła Audi R8 LMS GT3 na Lamborghini Huracán GT3 Evo.

Nie wiadomym jest fakt, czy NTe Sport pojedzie w całym sezonie IMSA, czy tylko w wybranych rundach. Na ten chwilę jest informacja, że zespół ten pojedzie w Daytona 24h.

W poprzednim sezonie NTe Sport #42 zakończył na 15. miejscu w klasie GTD, jednak to jest niemiarodajny wynik, z racji tego, że zespół ten startował w 4 z 12 wyścigach. Najlepszym wynikiem było 4. miejsce podczas 6-godzinnego wyścigu na torze Watkins Glen.

W białym Lamborghini pojedzie m.in. Markus Palttala, Benjamin Hites, Don Yount, czy Jaden Conwright.

Markus Palttala w IMSA ścigał się w zeszłym sezonie – dokładnie w 6h wyścigu 6h Watkins Glen, gdzie to właśnie NTe Sport #42 zdobyło najlepsze, jak dotychczas miejsce w IMSA. Benjamin Hites to kierowca z Chile, który także miał w zeszłym sezonie epizod z samochodem #42. W tym wypadku 22-letni Benjamin wraz z Conwrightem i Yountem zajęli 9. miejsce w klasie GTD, podczas Petit Le Mans.

Warto też powiedzieć, że Jaden Conwright to pierwszy kierowca, który jest laureatem „stypendium” IMSA Diverse Driver Development Scholarship. Dzięki temu stypendium, kierowca z Kalifornii, ma zapewnione miejsce w sezonie 2022, w serii IMSA.

Jaden Conwright wygrał to stypendium, spośród dziesięciu innych, młodych kierowców wyścigowych. Kryteriami, jakimi się posługiwała komisja były chociażby wybitne wyniki poprzednich wyścigów lub udowodniony potencjał na torze w kategoriach juniorskich, a także „umiejętność zbudowania atrakcyjnego biznesplanu dla zabezpieczenia funduszy w dalszym ściganiu na sezon 2022”.

Źródło: imsa.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league