Ekipa NTe Sport pojedzie w 24h Daytona

Amerykański zespół wyścigowy NTe Sport #42 ogłosiło kierowców oraz nowy samochód na sezon 2022. Ekipa zlokalizowana w Dallas, wymieniła Audi R8 LMS GT3 na Lamborghini Huracán GT3 Evo.

Nie wiadomym jest fakt, czy NTe Sport pojedzie w całym sezonie IMSA, czy tylko w wybranych rundach. Na ten chwilę jest informacja, że zespół ten pojedzie w Daytona 24h.

W poprzednim sezonie NTe Sport #42 zakończył na 15. miejscu w klasie GTD, jednak to jest niemiarodajny wynik, z racji tego, że zespół ten startował w 4 z 12 wyścigach. Najlepszym wynikiem było 4. miejsce podczas 6-godzinnego wyścigu na torze Watkins Glen.

W białym Lamborghini pojedzie m.in. Markus Palttala, Benjamin Hites, Don Yount, czy Jaden Conwright.

Markus Palttala w IMSA ścigał się w zeszłym sezonie – dokładnie w 6h wyścigu 6h Watkins Glen, gdzie to właśnie NTe Sport #42 zdobyło najlepsze, jak dotychczas miejsce w IMSA. Benjamin Hites to kierowca z Chile, który także miał w zeszłym sezonie epizod z samochodem #42. W tym wypadku 22-letni Benjamin wraz z Conwrightem i Yountem zajęli 9. miejsce w klasie GTD, podczas Petit Le Mans.

Warto też powiedzieć, że Jaden Conwright to pierwszy kierowca, który jest laureatem „stypendium” IMSA Diverse Driver Development Scholarship. Dzięki temu stypendium, kierowca z Kalifornii, ma zapewnione miejsce w sezonie 2022, w serii IMSA.

Jaden Conwright wygrał to stypendium, spośród dziesięciu innych, młodych kierowców wyścigowych. Kryteriami, jakimi się posługiwała komisja były chociażby wybitne wyniki poprzednich wyścigów lub udowodniony potencjał na torze w kategoriach juniorskich, a także „umiejętność zbudowania atrakcyjnego biznesplanu dla zabezpieczenia funduszy w dalszym ściganiu na sezon 2022”.

Źródło: imsa.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze