Gradient Racing wraca na rundy długodystansowe IMSA

Ekipa wystawiająca Acurę NSX GT3 Evo22, Gradient Racing zapowiedziało powrót do kolejnego sezonu w IMSA. Z tą różnicą, że zamiast w wyścigach sprinterskich, gdzie wcześniej oni startowali, ogłosili swoje plany w zawodach długodystansowych.

W 4 wyścigach sezonu zobaczymy zespół Gradient Racing – na 24h Daytona, 12h Sebring, 6h Watkins Glen oraz Petit Le Mans. Amerykański team w IMSA startuje od 2020 roku, głównie we wyścigach sprinterskich.

Mistrz serii IMSA w kategorii GT Daytona z 2019 roku, Mario Farnbacher pojedzie wraz z Brytyjczykiem Tillem Bechtolsheimerem, zawodnikiem z Barbados, Kyffinem Simpsonem oraz Marckiem Millerem. Ten ostatni, ma pojawić się tylko podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Daytona.

W poprzednich sezonach, ekipa Gradient Racing zajmowała 14. lokatę w kategorii GTD w klasyfikacji generalnej oraz 10. w klasyfikacji sprinterskiej. Rok temu zespół wystawiający Acurę zajął 8. miejsce w Sprint Cup, stając raz na najniższym stopniu podium, podczas zawodów na Belle Isle.

Źródło: gradientracing.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league