Gradient Racing wraca na rundy długodystansowe IMSA

Ekipa wystawiająca Acurę NSX GT3 Evo22, Gradient Racing zapowiedziało powrót do kolejnego sezonu w IMSA. Z tą różnicą, że zamiast w wyścigach sprinterskich, gdzie wcześniej oni startowali, ogłosili swoje plany w zawodach długodystansowych.

W 4 wyścigach sezonu zobaczymy zespół Gradient Racing – na 24h Daytona, 12h Sebring, 6h Watkins Glen oraz Petit Le Mans. Amerykański team w IMSA startuje od 2020 roku, głównie we wyścigach sprinterskich.

Mistrz serii IMSA w kategorii GT Daytona z 2019 roku, Mario Farnbacher pojedzie wraz z Brytyjczykiem Tillem Bechtolsheimerem, zawodnikiem z Barbados, Kyffinem Simpsonem oraz Marckiem Millerem. Ten ostatni, ma pojawić się tylko podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Daytona.

W poprzednich sezonach, ekipa Gradient Racing zajmowała 14. lokatę w kategorii GTD w klasyfikacji generalnej oraz 10. w klasyfikacji sprinterskiej. Rok temu zespół wystawiający Acurę zajął 8. miejsce w Sprint Cup, stając raz na najniższym stopniu podium, podczas zawodów na Belle Isle.

Źródło: gradientracing.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze