Risi Competizione potwierdza start w 24h Daytona

Zespół Risi Competizione powróci do rywalizacji w mistrzostwach IMSA. Zespół Houston potwierdził swój udział w inaugurującym sezon wyścigu 24h Daytona, gdzie wystawi pojedyncze Ferrari 488 w klasie GT Le Mans.

W skład załogi wejdą zwycięzcy październikowego Petit Le Mans – James Calado, Alessandro Pier Guidi oraz Daniel Serra. Do nich dołączy fabryczny inny kierowca Ferrari, Davide Rigon.

Będzie to 17. występ Risi Competizione w wyścigu 24h Daytona. Od 1998 roku zespół odniósł trzy zwycięstwa oraz czterokrotnie zajmował miejsca na podium, w tym podczas tegorocznej edycji, gdzie załoga #62 zakończyła rywalizację na drugiej pozycji.

„Ponownie wrócimy do Daytona na 24-godzinny wyścig i na testy na początku stycznia” – powiedział właściciel zespołu Giuseppe Risi. „To jest zawsze jeden z najważniejszych wyścigu w kalendarzu, więc pojawimy się i będziemy gotowi zmierzyć się z konkurentami. Zawsze dążymy do zwycięstwa, a po ostatniej wygranej w Petit Le Mans, które zakończyło się w tym roku, chcemy wystartować od zwycięstwa w 2020 roku”.

Na tę chwilę plany Risi Competizione na dalszą część sezonu nie są jeszcze sfinalizowane.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Risi Competizione

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league