Bruno Spengler przenosi się do IMSA

Mistrz Deutsche Tourenwagen Masters z sezonu 2012 Bruno Spengler przejdzie do serii IMSA, kończąc tym samym swoją 15-letnią przygodę z DTM.

Spengler we wczesnych latach swojej kariery był kolegą zespołowym Roberta Kubicy w Europejskiej Formule 3. Od 2005 do 2011 roku jeździł dla Mercedesa w DTM, by następnie przejść do BMW, gdzie pozostaje do dzisiaj. Kanadyjczyk odniósł 16 zwycięstw, z czego siedem dla bawarskiej marki.

Dla Spenglera to nie jest debiut w serii IMSA – już trzykrotnie startował w 24h Daytona, a jego najlepszym wynikiem było drugie miejsce w 2015 roku, zdobyte wspólnie z Billem Auberlenem, Dirkiem Wernerem oraz Augusto Farfusem. Spengler startował również na torze Sebring, przy okazji wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata. Na tę chwilę nie wiadomo, którego z regularnych kierowców IMSA zastąpi Spengler.

„Bardzo niewielu kierowców miało tak duży wpływ na serię DTM, jak Bruno Spengler przez ostatnich 15 lat” – powiedział szef BMW Group Motorsport Jens Marquardt. „Zdobywając tytuł w swoim pierwszym sezonie dla BMW w 2012 roku, osiągnął coś, czego nikt się nie spodziewał w tamtym okresie. W ten sposób uzyskał stałe miejsce w historii BMW Motorsport”.

Sam Spengler nie krył rozczarowania, że nie pojedzie w 16. z kolei sezonie DTM: „Po pierwsze jestem oczywiście rozczarowany tym, że nie będę się ścigał w DTM w 2020 roku. Miałem fantastyczny okres przez 15 lat, podczas której DTM stało się częścią mojej rodziny. Podczas moich 195 wyścigów odniosłem fantastyczny sukces – moje zwycięstwo w BMW na Hockenheim w 2012 roku”.

„Pomimo, że nie będę kontynuował 16. sezonu DTM, to patrzę w przyszłość. W BMW czuję się jak u siebie w domu, będę stawiać nowym wyzwaniom i jestem gotowy na nowy rozdział w mojej karierze. Znam BMW M8 GTE, BMW Team RLL i niektóre tory w Ameryce Północnej. Dlatego uważam, że szybko się tam odnajdę. Dla mnie, dla Kanadyjczyka prawdziwą atrakcją, będą starty pierwszy raz od dłuższego czasu w domowym wyścigu na Mosport latem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league