Żeński skład w GRT Grasser Racing

Dwukrotna mistrzyni IMSA z lat 2016-2017 Christina Nielsen oraz wicemistrzyni sezonu 2018 Katherine Legge utworzą wspólną załogę w zespole GRT Grasser Racing Team, gdzie poprowadzą samochód Lamborghini. Podczas wyścigów długodystansowych będzie je wspierać Bia Figueiredo.

trójka współpracowała już ze sobą w minionym sezonie, startując za kierownicą Acury zespołu Meyer Shank Racing. Przejście do GRT zainicjowała Kara Kenney, odpowiedzialna za promujący zaangażowanie kobiet w sporcie motorowym program GEAR.

„Naszą misją jest inspirowanie wszystkich dziewczyn, by były silne, inteligentne i odważne w wyścigach, jak i w życiu prywatnym” – powiedziała Kara Kenney, ogólny dyrektor GEAR. „Jesteśmy podekscytowani, że mamy Katherine i Christine w zespole i nie mogliśmy znaleźć lepszego wyścigowego partnera od Grasser”.

Nielsen skomentowała: „Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę konkurować o trzeci tytuł IMSA w klasie GTD z tak silnymi partnerami. Jestem podekscytowana powrotu wraz z Katherine i cieszę się na jazdę u Grassera. Jest to jeden z najbardziej konkurencyjnych zespołów w całym padoku”.

Czterokrotna zwyciężczyni w klasie GT Daytona Legge dodała: „Ostatnio możliwość jazdy Lamborghini #19 zwróciła moją uwagę. W tym samym czasie Christina i ja spotkałyśmy Karę. Jej firma zakontraktowała GRT i szybko stworzyliśmy załogę. To niesamowite jak rozwija się ten program i będzie wspaniale ponownie jeździć z Christiną”.

Dla zespołu GRT to będzie pierwszy pełny sezon w serii IMSA. Wcześniej startowali w 2019 roku na torze Sebring i Daytona, gdzie wygrali wyścigi w kategorii GTD. Od roku 2015 austriacka ekipa podpisała umowę z fabrycznym zespołem Lamborghini, który dostarcza Huracana GT3.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej GRT Grasser Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league