Bourdais przenosi się do IMSA

Po utracie miejsca w stawce na sezon 2020, czterokrotny mistrz wyścigów IndyCar Sébastien Bourdais dołączył do zespołu JDC-Miller Motorsports, gdzie utworzy załogę wspólnie z doświadczonym João Barbosą.

Mający swoją siedzibę w Minnesocie zespół JDC-Miller Motorsports zyska w przyszłym sezonie barwy nowego sponsora – jednej z wiodących firm produkujących systemy kondycjonowania próbek dla przemysłu wydobywczego, która w ostatnich latach była związana z zespołem Action Express Racing.

Wraz z nowym partnerem, do JDC-Miller przeszedł dwukrotny mistrz obecnej odsłony IMSA, 44-letni João Barbosa. Portugalczyk ma również na swoim koncie cztery zwycięstwa w 24h Daytona, z których jedno wywalczył wspólnie z Bourdaisem. Choć dla utytułowanego Francuza będzie to dopiero pierwszy pełny sezon w mistrzostwach IMSA, ma on na swoim koncie wygrane m.in. w 12h Sebring oraz Petit Le Mans.

Podczas wyścigów długodystansowych cyklu North American Endurance Cup, Barbosę i Bourdaisa wspierać będzie były zwycięzca 24h Le Mans oraz Długodystansowy Mistrz Świata Loïc Duval, który połączy swoje występy w IMSA z pełnym sezonem w DTM.

Menedżer zespołu JDC-Miller Jon Church nie krył zadowolenia z zaistniałej sytuacji: „Jesteśmy zaszczyceni pozyskaniem nowego partnera i wdzięczni za zaufanie, jakim nas obdarzyli. Samochód nr 5 osiągnął bardzo dużo w mistrzostwach IMSA [wystawiany przez Action Express]. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację tego dziedzictwa i mamy nadzieję na to, że w przyszłości dodamy jeszcze więcej mistrzostw i zwycięstw”.

Zespół z Minnesoty ma w planach wystawienie dwóch prototypów Cadillaca w sezonie 2020.

Źródło: jdcmotorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league