Jordan Taylor fabrycznym kierowcą Corvette

Zespół Corvette Racing dokonał pierwszej od prawie dekady zmiany w swoim składzie pełnoetatowych kierowców w IMSA Championship. Miejsce Jana Magnussena zajmie w przyszłym sezonie Jordan Taylor.

„To dla mnie ogromny zaszczyt powrócić na sezon 2020 z Corvette Racing i być częścią pełnoetatowego składu” – powiedział Taylor. „Jestem bardzo dumny z tego, że dołączyłem do jednego z najbardziej utytułowanych zespołów w historii wyścigów oraz mogę reprezentować marki Corvette i Chevroleta. Miałem to szczęście, że mogłem spędzić 6 lat z Corvette w wyścigach długodystansowych jadąc modelami C6.R oraz C7.R. Powrót z nowym modelem C8.R jest naprawdę wyjątkowy. Cieszę się, że będę znów ścigał się obok Antonio, który w mojej ocenie jest jednym z najlepszych kierowców GT na świecie”

Amerykanin uczestniczył już w wyścigach długodystansowych dla Corvette i był częścią zwycięskiej załogi 24h Le Mans w 2015 roku. Dołączy on do Antonio Garcíi, który ma swoim koncie ma 17 zwycięstw w IMSA oraz posiada trzy tytuły mistrzowskie w kategorii GT Le Mans.

„Po pierwsze, chciałbym podziękować Janowi za wszystkie wspaniałe lata, jakie mieliśmy w Corvette Racing. Jestem dumny, co żeśmy razem osiągnęliśmy, jako zespół” – powiedział 39-latek z Madrytu. „Teraz chciałbym powitać ponownie Jordana. Jestem zadowolony, że będzie moim pełnoetatowym partnerem”.

Drugą załogę Corvette Racing #4 dalej będą tworzyć Oliver Gavin i Tommy Milner, którzy ścigają się wspólnie od 2012 roku i odnieśli w tym czasie sześć zwycięstw oraz sięgnęli po tytuł w sezonie 2016.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league