Polski zespół wchodzi do klasy LMP2

Polski zespół wchodzi do klasy LMP2 Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition poinformował o zakupie prototypu Ligier JS P217, z zamiarem przystąpienia do rywalizacji w czołowej klasie LMP2 Europejskiej Serii Le Mans. Zespół będzie także kontynuować występy w klasie LMP3.

„Przez ostatnie trzy lata z sukcesami ścigaliśmy się w klasie LMP3 i jesteśmy gotowi, aby wykonać kolejny krok w drabince wyścigów prototypów i dołączyć do pierwszej ligi” – powiedział dyrektor ekipy Michael Keese. „Wiemy, że czeka nas dużo nauki i nie będzie łatwo. Startując zarówno w LMP3 jak i LMP2, możemy zaoferować kierowcom możliwość przejścia na kolejny poziom nie opuszczając szeregów naszego zespołu”.

Jakub Śmiechowski i Martin Hippe wywalczyli trzecie miejsce podczas lipcowego wyścigu ELMS na torze Red Bull Ring i na dwie rundy przed końcem sezonu zajmują piątą lokatę w klasie LMP3. Zespół rywalizuje również w serii VdeV, a w tym roku dodał do swojego programu występy w Azjatyckiej Serii Le Mans.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Inter Europol Competition

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka